Turkcell, Samsung 5G teknolojisi üzerinde işbirliği yapacak

Turkcell ve Güney Kore'nin lider cihaz üreticisi Samsung, Türkiye telekomünikasyon devi 13 Şubat'ta yaptığı açıklamada, Türkiye'deki 5G teknolojisi üzerinde işbirliği yapmak için iyi niyet mektubu imzaladı.

Turkcell, Samsung 5G teknolojisi üzerinde işbirliği yapacak
Turkcell, Samsung 5G teknolojisi üzerinde işbirliği yapacak Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

"Samsung ve Turkcell, 2018'de Türkiye'deki 5G şebeke teknolojisini değerlendirmek ve test etmek için işbirliği yapacaklar" değerlendirmesinde bulundu. 

Turkcell, ortaklığın 5G teknolojisinin ticarileştirilmesini hızlandıracağını ve Türkiye'nin dijital dönüşümünü destekleyeceğini söyledi. 

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "Ortak çalışmalarımızın gelecek nesil teknolojilerinin boyutunu ve 5G'nin Türkiye'deki ticarileşmesini şerefiye mektubuyla genişletiyoruz" dedi. 

Turkcell, şirketler ayrıca İnternette Şeyler (IoT), akıllı cihazların uygulamaları, ev güvenliği ve enerji otomasyonu konularında işbirliği yapacaklarını söyledi. 

Samsung Electronics Türkiye genel başkanı DaeHyun Kim, "Turkcell ve Samsung arasındaki bu ortaklık, Türkiye'nin inovasyon hedeflerini destekleyecek önemli bir adım" dedi. 

5G, beşinci nesil mobil kablosuz standart teknolojiyi belirtir. 

Turkcell, 1994 yılında faaliyete başlamış olan Türkiye'de GSM tabanlı mobil iletişimi yönetmiştir. 

O zamandan beri mobil, ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerini sürekli genişletti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor