Türk dizisi yapımcıları, cinsel taciz iddiaları üzerine aktör boykot ediyor

Popüler Türk televizyon dizilerinin 50'den fazla yapımcısı ve yöneticisi, 14 Haziran'da , cinsel tacizle suçlanan aktör Talat Bulut'u kullanamayacaklarını duyurdu.

Türk dizisi yapımcıları, cinsel taciz iddiaları üzerine aktör boykot ediyor
Türk dizisi yapımcıları, cinsel taciz iddiaları üzerine aktör boykot ediyor Admin
Bu içerik 646 kez okundu.

 

Türk televizyon dizisi “Yasak Elma” (Yasak Elma) setinde çalışan kostüm asistanı Özge Şimşek, Mayıs ayında İstanbul'da filme çekerken 62 yaşındaki erkek oyuncuya cinsel tacizde bulunduğuna dair suç duyurusunda bulunacağını söyledi. 31.

18 yıl önce başka bir Türk dizisinde Bulut'la rol oynayan tanınmış bir Türk kadın oyuncu olan Hande Ataizi de genç kadını desteklemeye geldi. “Bana da yaptı. Beni, 'senaryoyu incelemek' için beni odaya 2:30 'da davet etti ve sonra Van Gölü'nde yüzdüğümüzü önerdi. Ataizi geçen hafta Bulut ile ilgili bir film projesine atıfta bulundu.

Türkiye'nin Aktörler Birliği'nin ardından, 56 yapımcı ve yönetmen Şimşek'e yazılı bir açıklama yaptı.

“Bir kadının Türkiye'de taciz ve taciz olaylarını ortaya çıkarmasının zor olduğunu biliyoruz, bu nedenle bir kadının sesinin sayıldığına inanıyoruz. Kostüm asistanımızın yanındayız ve şu andan itibaren filmlerimizde cinsel tacizle suçlanan herkesi işe almayacağımızı ilan ediyoruz ”ifadesini kullandı.

Bulut iddiaları reddetmiş ve karşı saldırı başlatmakla tehdit etmişti.

Seri yapımcı Fatih Aksoy, savcının davanın soruşturulmasına karar vermesi halinde Bulut'un sözleşmesini iptal edeceğini söyledi.

Savcılığın önümüzdeki günlerde, suç duyurusunu hukuki bir dava için tam bir soruşturma haline getirip getirmeyeceğine karar vermesi bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina antik nehri açacak
Atina antik nehri açacak
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında