Tüp Bebek ve Kısırlık Nedir?

Tüp Bebek ve Kısırlık Nedir?

Tüp Bebek ve Kısırlık Nedir?
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Tüp bebek, hasar görmüş Fallop tüplerine sahip kadınların tedavisi için 30 yıldan daha uzun bir süre önce geliştirilen ve bugün kısırlık tedavilerinde en önemli tedavi yöntemi olan yardımcı üreme tekniğidir. Bütün tüp bebek tedavileri, yumurtalıklardaki follikül gelişimini uyarmak için bir dizi hormon tedavisi ile başlar. Daha sonra olgunlaşan yumurtalar toplanır ve daha sonra embriyo oluşturmak için sperm hücresi ile yumurtalar döllendirilir. Kültür ortamında iki ila beş gün bekletilen embriyolar; vajina yoluyla anne adayının rahminin içine transfer edilir. Şayet embriyo kaliteli ise implantasyon oluşur ve hamilelik başlar. Doğurganlık tedavisinin diğer tiplerinde olduğu gibi, tüp bebek tedavisinde de başarı oranları, hastalar 35 yaşına geldiğinde azalmaktadır. Anne adayı genç ise, tüp bebek tedavisinde başarı oranı %50-75 olmaktadır.

Kısırlık Nedir?

Kısırlık yani infertilite, düzenli korunmasız cinsel ilişkiye rağmen kalmanın yetersizliği olarak ifade edilir. 12 ay düzenli cinsel ilişki sonrası gebe kalma söz konusu olmuyorsa, kısırlık için araştırılmaların yapılması gerekmektedir.
• Kısırlık vakalarının yaklaşık % 20'si erkek kaynaklıdır,
• Kısırlığın vakalarının yaklaşık % 40 ila % 50’si kadın kaynaklıdır,
• Kısırlık vakalarının yaklaşık % 30 ila % 40'ı hem kadın hem de erkeklerde yaşanan sıkıntılardan kaynaklanmaktadır.
Kısırlık sorunlarının %80’i tüp bebek tedavi yöntemleri ile çözülebilmektedir. Kısırlık için yapılan araştırmalarda şayet sorun tespit edilebilirse, uygun tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır. Bu tedavi yöntemleri içerisinde en başarılısı tüp bebek tedavisidir. Ancak her çifte tüp bebek tedavisi uygulanamamaktadır. Kısırlığa yol açan bazı sebepler ise:
• Fallop tüp problemleri
• Endometriozis
• Polikistik over sendromu (PCOS)
• Fibroidler
• Erkek kısırlıkları
Tüp bebek tedavisi ve kısırlık hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.centrumtupbebek.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
christiana     2016-09-17 Eğer kişisel bir kredi arıyor, ya da edilir bir banka tarafından kredi reddetti vardı.
Serhat     2016-09-08 Ben servis çağırmak istiyorum fakat servis ücreti ne kadar acaba? Birde sıcak su vermiyor kombi fiyatı ne tutar fiyat vere biliyor musunuz? Kolay gelsin.
ucuzcafemobilyalari     2016-09-07 Cafe mobilyalarında uygun fiyatlı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recep İvedik 5'in fragmanı yayınlandı (Recep İvedik fragman izle)
Recep İvedik 5'in fragmanı yayınlandı (Recep İvedik fragman izle)
"AzeriLight" ın fiyatında indirime gidildi