Trump'dan İŞID'e çözüm ölmekten beter eden işkence

ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump'ın IŞİD'le mücadele için izleyeceği yollar seçim sonrası tartışılan önemli maddelerden. Trump, IŞİD'e karşı CIA'nin çok tartışılan eski yöntemlerini benimsiyor.

Trump'dan İŞID'e çözüm ölmekten beter eden işkence
Trump'dan İŞID'e çözüm ölmekten beter eden işkence Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Trump, bu yöntemlerin IŞİD'in kafa kesme uygulamaları yanında "çerez" kaldığını söylüyor.

'WATERBOARDING'İ SEVİYORUM AMA YETERİNCE SERT DEĞİL'

Trump, ABD tarafından 2006'da yasaklanan waterboarding için Haziran ayında "Bunu çok seviyorum ama yeterince sert olmadığını düşünüyorum" demişti.

BOĞULMA KORKUSU VE ÖLÜM PANİĞİ YARATIYOR!

Geçmişte CIA'nin de kullandığı işkence yöntemlerinden biri olduğu bilinen ve özellikle de El Kaide gibi radikal dinci terör örgütleri militanlarına itiraf amaçlı uygulanan yöntemde, işkence edilecek kişiye şu yöntemler uygulanıyor:

Eğimli bir tahta üzerine ayaklari yukarıda olacak şekilde sırtüstu yatırılıyor, elleri ve ayakları bağlandıktan sonra yüzüne sürekli su dökülerek dayanılmaz bir boğuma hissi oluşması sağlanıyor.

Eğim yüzünden su aslında ciğerlere gitmiyor ve kurban boğulmuyor ancak genize dolan su yüzünden öğürme refleksi tetikleniyor ve kurban nefes alamayarak ölüm paniği yaşıyor.

Waterboarding aşırı acı, kuru boğulma, akciğer hasarı ve oksijen yetersizliğinden dolayı beyin hasarı gibi etkilere neden oluyor. Bu İşkence maruz kalan kişinin boğulma hissi nedeniyle verdiği mücadele esnasında kemiklerinin kırılması, daimi psikolojik hasar oluşması ya da ölmesi de söz konusu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek