Trump-Rusya satırı: Putin, toplantı kaydını açıklayacak

Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump'ı ve Rusya ile arasındaki bağlantıları büyüten sıraya girdi.

Trump-Rusya satırı: Putin, toplantı kaydını açıklayacak
Trump-Rusya satırı: Putin, toplantı kaydını açıklayacak Admin
Bu içerik 90 kez okundu.

 

ABD medyası, Bay Trump'ın gizli bilgileri geçtiğimiz hafta Rus yetkililere ilettiğini ancak Putin bunun böyle olmadığını söyledi.
Toplantı isteğini isteseydi ABD Kongresi'ne kaydettirmesini açıkladı.
Haberler, Bay Trump'un Rusya ile olan ilişkilerinde yürüttüğü soruşturmayı etkilemeye çalıştığı haberleri içeriyor.
ABD medyasında, eski FBI direktörü James Comey tarafından Trump tarafından eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn ile Moskova arasındaki bağlantılara ilişkin soruşturma açılmasını istediği bildirildi.
Her iki konudaki patlama da Beyaz Saray'ı tüketmeye devam ediyor.
Birinci sorun: Rusya toplantısı
Bay Trump, geçen Çarşamba günü Beyaz Saray'da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Rusya Büyükelçisi Sergei Kislyak ile bir araya geldi.
Toplantı, 2016 ABD seçimlerinde olası bir Rus etkisine yönelik devam eden bir FBI soruşturması ve kongre oturumunda yapıldı.
Ayrıca, Bay Trump, Bay Comey'yi görevinden attığı günden sonra geldi.
Pazartesi günü, bir dizi başka ABD satış merkezi tarafından takip edilen Washington Post , Bay Trump'ın Rus yetkililere, bilgi kaynaklarını tehlikeye atabilecek İslami Devlet grubu (İB) ile ilgili bilgi verdiğini söyledi.
Bilginin, Rusya'yı değil, kilit ABD'li ortaklarıyla paylaşılmadığı çok hassas sayıldığı bildirildi.

Bay Trump daha sonra bu bilgileri paylaşma hakkını savundu ve ulusal güvenlik danışmanı HR McMaster, cumhurbaşkanının eylemlerinin "tamamen uygun" olduğunu söyledi.
Çarşamba günü Bay Putin, toplantının resimlendiği gibi açılmadığına şaka yaptı.
"Bugün onunla [Lavrov] konuştum" dedi. "Bu sırları bizimle paylaşmadığı için onu azarlamak zorundayım" dedi.
İkinci sayı: Comey notu raporları
FBI'da görevli iken Bay Comey, Rusya'nın ABD seçimlerinde olası etkileri konusunda bir soruşturma başlatıyordu.
Rusya hikayesi bir kurbanı zaten hakladı - Bay Trump'un ilk ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn, Bay Kislyak ile yaptığı görüşmelerde hükümeti yanıltdıktan sonra görevden alındı.

New York Times , Salı günü Bay Comey'in 14 Şubat'ta cumhurbaşkanıyla yaptığı görüşme sonrasında Bay Trump'ın kendisinin Bay Flynn'in eylemleri hakkında soruşturma açmasını söyleyerek bir not yazdığını bildirdi.
Bildirildiğine göre bu notu en iyi FBI üyeleriyle paylaştı.

Memo muhasebe kayıtlarına göre, Başkan, Bay Comey'e "Umarım yolunuzun gitmesine izin vermek için yolunuzu açıkça görüyorsunuz, Flynn'in gitmesine izin vermelisiniz" dedi. "O iyi bir adam."
Bay Comey bu hesaba göre talebine cevap vermedi, ancak cevap verdi: "İyi bir adam olduğuna katılıyorum."
FBI şefi daha sonra Bay Trump tarafından işten atıldı. Resmi sebep, Hillary Clinton'un devlet bölümünde iken özel bir e-posta sunucusu kullanması konusundaki soruşturmasını ele geçirmesiydi.
Ancak Bay Trump, geçtiğimiz hafta düzenlenen bir röportajda "bu Rus meselesi" kararını verirken aklında olduğunu söyledi.

Beyaz Saray, Bay Trump'ın Bay Comey'i etkilemeye çalıştığı iddiasını reddetti.
"Başkan, General Flynn'le ilgili soruşturma da dahil olmak üzere, herhangi bir soruşturmayı sona erdirmek için Bay Comey'den veya başkasından hiç istendi" dedi.
Beyaz Saray yetkilisi, FBI direktörü Andrew McCabe'nin geçen hafta "soruşturmayı bugüne kadar engellemeye gayret göstermediğini" ifade ettiğini de belirtti.

Kıdemli bir Cumhuriyetçi kongre üyesi FBI'dan Bay Comey'le olan görüşmelerini hafta içinde Bay Trump'la paylaşması için çağrıda bulundu.
Gelen mektupta Bay McCabe, Ev Gözetim Komitesi sandalye Jason Chaffetz cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmelerde Sn Comey tarafından yapılan diğerleriyle birlikte rapor edilen not, "Başkan etkilemek veya FBI soruşturmasının engel girişiminde olmadığına dair sorular ortaya" dedi.

Çarşamba günü, Cumhuriyetçi Konuşmacı Paul Ryan, soruşturmalara karar vermeden önce karar vermesinin önemli olduğunu söyledi.
Trump adaleti engelledi mi?
House Intelligence Committee'deki en üst sıralarda yer alan Demokrat Adam Schiff, Bay Trump'un bu müdahalesinin onaylanması halinde "soruşturmanın müdahale edilmesi veya engellenmesi" anlamına geldiğini söyledi.
Kilit yasal statü, "herhangi bir resmi muameleyi engelleyen, etkileyen veya engelleyen veya bunu yapmaya teşebbüs eden" birine karşı suçlamaları öngören kapsamlı bir tanım içeren 18 ABD Kodu Bölüm 1512'dir.
New York Times , Bay Trump'un Bay Comey'i ateşleme yetkisine sahip olduğuna dikkat çekti ancak New York Times'ın söylediğine göre, yersiz niyetlerle yapılırsa, adaletin engellenmesi için yasal olarak kabul edilmiş başka bir yasal önerme var.

Hukuksal uzmanlar , Washington Post'a , bu durumda kanıtlanacak niyetin net olmadığı konusunda bilgi verdi.
Ancak eski federal savcı Samuel Buell Times'a şunları söyledi: "Comey'nin ateşinden bu yana uygun olmayan kanıtlar çok daha güçlendi.
"Trump bunun hakkında itiraflarda bulundu ve şimdi Comey ile Rusya soruşturması konusundaki görüşmelerinde daha önce uygunsuz bir amaç belirtmiş olabileceğine dair kanıtlarımız var."

"I" sözcüğü - görevden alma - gelmiştir zaten broached edilmiş Maine bağımsız senatör Angus King gibi ılımlı siyasetçilerin. Eğer bunlar Demokratik tarafından kontrol edilen bir Temsilciler Meclisi olsaydı, taslak madde taslak hazırlama sürecinde olabilirdi.
Bununla birlikte, Cumhuriyetçiler hala Kongre'deki çekimleri dile getiriyor ve Koz öncülüğünü terk etmeleri için önemli bir sıçrama ve öngörülebilir bir gelecek için gündemlerini geliştirme umudunu taşıyor.
Ancak bazıları, bunun "Watergate'in büyüklüğü ve ölçeği" skandalına dönüştüğünü söyleyen Senatör John McCain gibi - açıkça sarsıyor.
Elbette, eski Cumhuriyetçi başkan adayı biraz vahşi bir kart.
Rektör ve dosyanın açılması için cumhurbaşkanı, başarısız bir cumhurbaşkanlığındaki suç ortaklığını itiraf etmelerini isteyecektir.
Kremlin'in bunu sevdiğini hissetmenize yardım edemezsiniz. ABD yönetimi - ve ABD süpergücüsü - bir krizden diğerine sıçradığından, Rusya kendisini parçalayan siyasi bir rakibi izliyor ve canını sıkıyor.
Cumhurbaşkanı Putin'in Amerika hakkındaki bugünkü görüşleri alaycıydı ve emanet patronizing. "Rus karşıtı sloganlar, kendi ülkelerine ne zarar verdiklerini anlamıyor, bu durumda sadece aptallar ... ya da tehlikeli ve sahtekârlar" dedi.
Rusya cumhurbaşkanı, ABD Kongresi'ne Dışişleri Bakanı Lavrov'un Başkan Trump ile yaptığı görüşme belgesini sunmaya hazır olduğunu söyledi. Fakat bu kesinlikle Amerika'daki başka bir kazdı. Bu krizin ortadan kalkması için Kremlin liderliğindeki not defterinden bir transkript daha alacağını bilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
The Challenge Nedir?
The Challenge Nedir?
Başkan Osman Zolan’a, Baklan’da sevgi seli
Başkan Osman Zolan’a, Baklan’da sevgi seli