Tour de France 2017: Chris Froome, dördüncü şahsa talip olmalı - Rob Hayles

Chris Froome, bu haftasonu dördüncü Tour de France unvanını kazanmalıdır ancak eski İngiliz yarış pisti Rob Hayles'e göre yarış "henüz bitmedi" diyor.

Tour de France 2017: Chris Froome, dördüncü şahsa talip olmalı - Rob Hayles
Tour de France 2017: Chris Froome, dördüncü şahsa talip olmalı - Rob Hayles Admin
Bu içerik 107 kez okundu.

 

32 yaşındaki Briton Froome, Perşembe günü zorlu sahada 18 ve Fransa'nın Romain Bardet'i 23 saniyede tamamladı ve üç etap kaldı.

Ancak rakibi tarafından gösterilen kavga, arka arkaya üçüncü bir Froome zaferinin kesin olmadığı anlamına geliyor, Hayles BBC Radio 5'e canlı yayın söyledi.

"Henüz kazanmadı, yapmalıydı, ama bu zor bir savaş" dedi.

"Bu adamların bu dağın tarafını savaşa çıkmaları, kesinlikle kendilerini dışarıda bıraktı" diyor eski Olimpiyat pisti bisikletçi.

Team Sky'ın Froome, "turun en zorlu bölümünü" tamamlamış olmasına rağmen genel bir zaferin henüz kesin olmadığını düşünüyor.

Cuma günkü 19. etapta düz bir rotanın ardından bisikletçiler Cumartesi günü Marsilya'daki sondan bir önceki aşamada yapılan son bireysel zaman denemesiyle karşılaştı.

"Alps'ın kendini iyi hissetmesini sağlamak ve şimdi Marsilya'daki zaman denemesini görmek güzel", diye ekledi Froome.

"Rigoberto Uran, Marsilya'daki en büyük tehditlerim - genel klasman grubundan - zaman denemelerinde bir sonraki en güçlüsüydü - sadece 29 saniye geride kaldı ve o da göz kulak olacaktı."

 

'Hepsi mutlak parçalardı' - 18. Aşamalı inceleme

Froome, Marsilya'daki 2017 Turu'nda ilk etapta kazandığı zaferle çıkmayı hedefliyor ancak bir sahne almadan sarı mayoyu giyen Paris'e binerse "pişman olmayacak" diyor.

"Sahaya çıkmayı ve sahaya çıkmayı denemek için elimden gelenin en iyisini yapacağım, şimdiden saat deneme dersini izledim, çok hızlı 22km'lik bir parkur, elimden geldiğince azami gayret göstereceğim" dedi.

Britanya, sahneyi zafere ulaştırmadan Tur kazanmak için sadece yedinci kişiye dönüşebilir ancak Hayles, bunun Froome'un en kolay sarı forması olacağı iddialarına katılmıyor olabilir.

Hayles, "Bunun sıkıcı bir kazan olduğunu söyleyen birkaç yorum gördüm - bu bir şey değil," dedi.

"Herkes Chris Froome'a ​​baskı yapmaya çalıştı ancak sonuçta başarısız oldu, olmadı.

"O kadar çok denemek zorunda kaldı, kenar boşlukları çok sıkı - henüz bitmedi, henüz kazanılamadı."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
The Challenge Nedir?
The Challenge Nedir?
Başkan Osman Zolan’a, Baklan’da sevgi seli
Başkan Osman Zolan’a, Baklan’da sevgi seli