takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 Torrent Güncel Tracker

Torrent Güncel Tracker

İnternet üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz torrent uygulamalarında, hızlı indirme işlemi için birkaç farklı kritere dikkat etmeniz gerekiyor.

Torrent Güncel Tracker
Torrent Güncel Tracker Admin
Bu içerik 1193 kez okundu.
 
Basit anlamda internet üzerinden oyun, kitap, film veya dosya indirmenize olanak sağlayan torrent, ilk olarak 2001 yılında ortaya çıkmıştır. İnternet kullanan çoğu kişi tarafından tercih edilen bu program öncesinde, internet üzerinden indirme yapabilmek için bazı sitelerden faydalanmanız gerekiyordu. Oldukça yavaş bir şekilde indirme işlemi yapmanıza olanak sağlayan bu sitelerde, bağlantı kopması gibi birçok farklı olumsuz etken de bulunmaktaydı. Torrent ise tüm bu sorunları ortadan kaldırdı. Sizlere ücretsiz olarak indirme yapma olanağı sağlayan Torrent, bu özelliğini Seeders ve Leechers (Paylaşanlar ve İndirenler)'e borçludur.
 

Dosyalarınızın başkaları tarafından da indirilmesi mantığı üzerine kurulu olan Torrent uygulaması, internet üzerinden neredeyse her şeyi indirmenize olanak sağlamaktadır. Paylamış olduğunuz dosyanın bir başkası tarafından indirilmesi ve onun da bu dosyayı paylaşması ile daha hızlı indirme olanağı sağlayan Torrent, dünya çapında yaygın bir kullanım ağına sahiptir. Güncel tracker listelerinden faydalanarak devasa dosyaları rahatlıkla indirebileceğiniz bu uygulamaya ücretsiz sahip olabilirsiniz.

 

Kişiden kişiye dosya paylaşımı imkanı sunan Torrent, Bram Cohen adlı bir deha tarafından ortaya çıkartılmıştır. Günümüzde uTorrent, Azureus ve bunun gibi birkaç farklı uygulama kullanarak torrent uzantılı dosyaları bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Torrent uzantılı bir dosyayı indirebilmek için:

 
  • Torrent programı indirmeli
  • İndirme yapmak istediğiniz içeriğin torrentini aramalı
  • Güncel tracker listesi bulmalı
  • Torrent uzantılı dosyayı indirmelisiniz.
 
 

Bu aşamaları tamamlamanız durumunda arzu ettiğiniz dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirme sırasında yarıda kalma veya hız sorunu yaşamamanıza yardımcı olan bu uygulamalarda, bağlantı hızınızı üst limitine kadar kullanabilirsiniz.

 

2020 Güncel Tracker Listesi

İnternet üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz torrent uygulamalarında, hızlı indirme işlemi için birkaç farklı kritere dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlar:

 
  • Bağlantı hızınızın yüksek olması
  • Tracker (izleyici) sayınızın çok olması

Bu 2 kritere de sahip olmanız durumunda arzu ettiğiniz herhangi bir dosyayı hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. İnternet bağlantı hızının yüksek olmasına rağmen torrent yavaş iniyorsa, bunun sebebi tracker yani izleyici sayısının az olmasıdır. Bu sorunu da güncel tracker listeleri ile rahatlıkla çözebilirsiniz. Birçok farklı internet sitesi üzerinden temin edebileceğiniz bu trackerlar, izleyici yani kaynak sayınızın artmasına ve indirme hızının yükselmesine yardımcı olmaktadır.

Kaynak: Bordo Klavyeli

 
 
 
 
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan ortak askeri tatbikatlara başladı
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan ortak askeri tatbikatlara başladı
Türkiye 21.352 yeni koronavirüs vakası, 243 ölüm daha bildirdi
Türkiye 21.352 yeni koronavirüs vakası, 243 ölüm daha bildirdi