Testis Protezi ve Tek Testis - Testis Protezi Türleri ve Fiyatları

Testis Protezi ve Tek Testis ile ilgili olarak bebekler anne karnında gelişirken testislerin testis kanalından yerine inenememesinden kaynaklanır.

Testis Protezi ve Tek Testis - Testis Protezi Türleri ve Fiyatları
Testis Protezi ve Tek Testis - Testis Protezi Türleri ve Fiyatları ahmet
Bu içerik 558 kez okundu.

Tek Testis ve Görülme Sıklığı

Testis Protezi ve Tek Testis ile ilgili olarak bebekler anne karnında gelişmelerini sürdürmeye başladıklarında testise dönüşecek olan dokuların tamamı böbreklerinin hemen alt kısımlarında görülmektedir. Bebek gebelik boyunca gelişip büyürken testislerde büyüyüp gelişerek kasık kanalından yerleşeceği bölgeye doğru gitmektedirtestis protezi ve tek testis. Bu hareketi yapamayan testisler tek testis sorununu ortaya çıkarmaktadır. Bu sorun meydana gelmediğinde gelişen testisler torbaya yerleşir. Testislerin karında oluşarak torbaya ilerlemesinin nedeni gerçekleştirecekleri işlevlerini vücudun sıcaklığından daha düşük sıcaklıkta sağlayabilmelerinin gerekliğidir. Bu testilerden birinin inmemesi ve bu işlevini tamamlamaması tek testis sorunu olarak ortaya çıkar. Normal zamanlarda doğan bebeklerde görülme oranı % 3 ile % 5 arasında değişmektedir. Erken doğum nedeni ile prematüre olan bebeklerde tek testis görülme oranı % 30 oranındadır. Bu testislerin inmesi bebeğin doğumundan sonra da kısa bir süre devam eder. Bu nedenle 1 yaşında bu sorunun görülme oranı % 0.8’dir. İnmemiş testiste denilen bu durum genellikle tek testis olarak ortaya çıkar. Bu duruma genellikle sağ testislerde rastlanmaktadır.

Tek Testis Görülme Nedenleri Kişiden Kişiye Değişir

Testislerin inmemesinin sebebi kompleks olabilmektedir. Bu durum bazı kişilerde hormonların yetersiz olmasından dolayı inişini tamamlayamazken bazıları da ileride meydana gelecek olan yapısal bozukluklar sebebi ile olmaktadır. İnmemiş testis sorunu görülen bebeklerde genellikle tek testis sorunu görülmektedir. Ancak bazen her iki testisinde inmediği durumlarda meydana gelebilmektedir. Testisin beslenmesini sağlayan kan damarlarında kan akımının bozulmasına neden olan bir sorun oluştuğu zaman testis gelişmez ve testis protezi takılmasını gündeme getirir. İnmemiş testis fiziksel olarak kişide hiçbir soruna neden olmamaktadır. Ancak kendinde büyük bir eksiklik olmuş gibi düşünen erkekler bu durumdan psikolojik olarak etkilenirler ve cinsel yaşamdan soğurlar. Bu durumların oluşmaması için geliştirilen testis protezi sayesinde bu sorunlar ortadan kaldırılmaya başlanmıştır. Hem fiziksel olarak bir avantaj sağlayan bu protez hem de psikolojik anlamda olumlu katkılar sağlar.

Yeni Gelişen Testis Protezi ile Mutlu Cinsel Yaşam Artık Mümkün

İnmemiş testis sorunu ile tek testisi veya her iki testisi de olmayan kişiler, normalde herhangi bir sorun yaşamazken psikolojik olarak etkilenmektedirler. Bu durumdaki hastalar düşünülerek oluşturulan testis protezi ile daha kaliteli ve mutlu bir cinsel yaşama kavuşulmaktadır. Testis protezi sadece görsellik açısından takılmaktadır. Değişik testis protezi türleri vardır. Hastanın penis boyuna göre hangi tür protezin takılacağına karar verilir.

Testis Protezi Türleri ve Fiyatları

Protez türlerinden biri olan saline doldurulabilen testis protezi 0,035 inç kalınlığındadır. Uzman cerrah tarafından gerçekleştirilen operasyon ile serum çok çabuk doldurulabilmektedir. Large, small ve medıum modelleri vardır ve hastaya en uygun testis protezi seçilerek takılma işlemi gerçekleştirilir. Operasyondan sonra hastada enfeksiyon olan bir durum varsa öncelikle bunun tedavi edilmesi gerekir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için http://www.testisprotezi.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Testis Protezi ve Tek Testis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması