'Tespit Edildi' Kanada Olimpiyat gümüşünü altın haline getirdi

Buz dansı yıldızları Tessa Virtue ve Scott Moir, Kış Oyunları ağırlıklı ilk altını 12 Şubat tarihinde Pyeongchang 2018'de güvence altına almak için figür patenci takımının unvanına Kanada'ya ilham verdi.

'Tespit Edildi' Kanada Olimpiyat gümüşünü altın haline getirdi
'Tespit Edildi' Kanada Olimpiyat gümüşünü altın haline getirdi Admin
Bu içerik 118 kez okundu.

 

Ruslar, ergenlik çağındaki buz yıldızları Evgenia Medvedeva ve Alina Zagitova ile birlikte, Oyunların ilk gümüş rengini aldı. ABD ekibi üçüncü oldu.

Çift 2014 gümüş madalyalı Patrick Chan'ın yer aldığı Kanadalılar, Soçi'deki 2014 Oyunları ev sahibi ülkeye ikinci olarak geldikten sonra Olimpik Atletleri Rusya'dan yenen favorilere layık gördüler.

Chan, adamlarının kısa programında devrime rağmen 9 Şubat'ta komuta ettiler.

Üçüncü Olimpiyatları'nda yarışan Fazilet ve Moir, kısa programlarında maksimum 10 puan kazandı ve Moulin Rouge'un müziğine dört buçuk dakikalık heyecan verici bir performansla ücretsiz olarak sonuçlandırdılar.

Kanada 73 puanla tamamladı, 66 puanla OAR, ABD 4 puan geride kaldı.

Üç kez eski dünya şampiyonu Chan, "kararlılık" Soçi gümüş ile Kore altın arasındaki farkı yaratan ek madde olduğunu söyledi.

"Bu sefer kararlılığımız oldu.

"Sochi'de sahip olduğumuz potansiyeli gördük ve üzerinde potansiyel olmadı. Bu sefer tabuta sığdırıp bu işi kazanmak istiyoruz "dedi.

İtalya, son üç günde gerçekleştirilen yarışmanın son beş bölümüne giren beş ile birlikte dördüncü sırada yer aldı.

Japonya, erkeklerin Olimpiyat şampiyonu Yuzuru Hanyu'yu savunmaksızın yapmak zorunda kalsa da, Kanada bütün yıldızlarıyla savaşa girdi.

Ve onları Gangneung Buz Arena'da bırakmadılar.

Rusya'nın devlet destekli doping yasağından sonra Güney Kore'de OAR olarak rekabet eden Rusya için, kısa süre içinde Mikhail Kolyada'nın futbol takımından kurtarmak her zaman mücadele edecekti.

Ancak ekip, genç bayanlar Medvedeva ve Zagitova'nın her iki bayan bölümünde baskın olduğu harika bir şut verdi.

Medvedeva, Şubat 11'in kısa programında dünya rekoru kırdı ve Zagitova, Don Kişot'a yaptığı ücretsiz dansında en iyi kişiyi üretti.

15 yaşındaki Zagitova, "En iyi puanı aldım, bir sezonun en iyisini seçtim ve memnunum" dedi ve bu son bölümden sonra göze çarpan ilk üst düzey sezonda ...

"Çok kaygılıydım çünkü kaykay patlatmayı çok istedim ve ettim" diye ekledi yeni şampiyon Avrupa şampiyonu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina antik nehri açacak
Atina antik nehri açacak
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında