Tesettür Giyimde Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

Tesettür Giyimde Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

Tesettür Giyimde Beden Seçimi Nasıl Yapılır?
Tesettür Giyimde Beden Seçimi Nasıl Yapılır? Admin
Bu içerik 460 kez okundu.

 

Kadınların kıyafet seçimlerinde her zaman belirleyici olan durumlar vardır. Bu durumlardan birisi de beden seçimidir. Kıyafet satın alırken bazen kadınlar kendi bedenlerini çok dikkate almadan seçim yapıyorlar. Bu durum daha sonradan alınan kıyafetin dolaplarda beklemesine neden oluyor. Beden seçimi yaparken kadınların öncelikle kendi vücutlarını çok iyi tanıması gerekiyor. Balık etli hanımların dar modellerden uzak durması gerektiği gibi çok geniş olan salaş tesettür giyim kıyafetlerden de uzak durması gerekiyor. Zayıf olan kadınların da aynı konulara büyük titizlik göstermesi gerekiyor. Her ne kadar bir kadının fiziği çok güzel olsa da yanlış beden seçimi kadınların zarafetini ortadan kaldıracaktır.

 Beden Seçiminde Dikkat Edilen Noktalar

Özellikle internet üzerinden satın alınan kıyafetlerde ben ölçülerinin tam uyması önemli bir konudur. Satın alınan ürün üzerinize bol da gelebilir dar da gelebilir. Bir kıyafet satın alacağınız zaman o kıyafetin beden detaylarını mutlaka iyi incelemeniz gerekiyor. Omuz, göğüs, bel ve kalça kısımların genişliğinin ne kadar olduğunu ve bu ölçülerin sizinle ne kadar uyumlu olduğuna önem vermelisiniz. Bazı elbiseler kesimlerinden dolayı sizin tam bedeniniz gibi görünse de ortaya potluk çıkarabiliyor. Böyle zamanlarda elbiseyi almadan önce kendi beden ölçülerinizi almanız gerekiyor. Bunu yaparken de sıfıra sıfır ölçü almak yerine 1 cm genişlik payı vererek almanız daha uygun ölçü almanıza yardımcı olacaktır. Ölçülerinize en uygun şekilde satışa sunulan elbiseler arasından seçiminizi yaptığınızda satın alınan kıyafetlerin tam olarak üzerinize oturduğunu görebilirsiniz.

 Kıyafet Satın Alırken Beden Farklılıkları

Kadınlar son yıllarda özellikle salaş giyinmeye oldukça fazla önem veriyorlar. Bu salaş giyinme modasının yaygınlaşması ile kıyafetler de daha bol ve biraz dökümlü olarak tasarlanıyor. Kadınlar özellikle bu salaş tesettür kıyafetleri satın alırken mutlaka kendi beden ölçülerini değerlendirerek alışveriş yapmak durumundadırlar. Sırf daha salaş bir görünüm yaratmak adına kıyafetin bedeninin büyük tercih edilmesi kıyafetin özelliğini kaybetmesine neden olacağı gibi görüntünün de hoş olmamasını sağlayacaktır. Giyim kuşam konusunda renk ve model seçimi kadar beden seçimi de oldukça önemlidir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 yılı için Dövizli-Bedelli askerlik ücretleri ve başvuru kılavuzu yayımlandı! İşte 2020 yılının bedelli askerlik ücreti
2020 yılı için Dövizli-Bedelli askerlik ücretleri ve başvuru kılavuzu yayımlandı! İşte 2020 yılının bedelli askerlik ücreti
Denizli'de Evde Bakım ve Sağlık Merkezi 16.000'den fazla vatandaşa ulaştı
Denizli'de Evde Bakım ve Sağlık Merkezi 16.000'den fazla vatandaşa ulaştı