Tenis Raketi Seçimi

Tenis Raketi Seçimi
Tenis Raketi Seçimi Harun antepli
Bu içerik 665 kez okundu.

Tenise yeni başlayacak kişiler için güzel bir tenis raketi seçmek her zaman zor olmuştur. Bu konuda yapılan yanlışlardan bir tanesi kişinin hayranlık duyduğu tenis oyuncusunun raketini almasıdır. Bu kişiler bu oyunu yıllardır oynuyorlar ve profesyonel oyuncuların raketini kullanarak tenise başlanıldığı vakit hem alışmak zor olacak hem de kişinin bileği zorlanacaktır.

Bilek zorlanmasının sebebi profesyonel kişilerin genel olarak ağır raketleri tercih etmesidir. Kişiler başlangıç için daha çok hafif ağırlıklı raketleri seçmelidir. Birbirinden kaliteli raketler için hiç şüphe etmeden tenis.market sitesi ziyaret edilebilir. Sadece raket değil diğer ekipmanlar konusunda da 1 numara olan bu sitede çocuklar ve yetişkinler için raket modelleri yer alırken aynı zamanda profesyonel bir şekilde oynayanlar için de tenise yeni başlayanlar için de birçok model bulunmaktadır.

 

Rakette Denge Noktası

Birçok şeyde olduğu gibi tenis raketinde de denge noktası oldukça önemlidir. Raketler incelendiği vakit bazı raketlerin sap bölümünün bazı raketlerin de baş kısmının ağır olduğu görülmektedir. Bazı raketlerde de iki bölüm de eşit ağırlıkta ayarlanmıştır. Bu denge noktasını hesaplamak için geçmiş dönemlerde ilkel uygulamalara başvurulurdu. Fakat tenis.markette denge noktaları bariz bir şekilde belirtilmektedir ve bu sayede de kişiler seçimlerini rahat bir şekilde yapacaktır.

Denge noktasının sınırı 33 cm'dir. Bunun aşağısındaki raketler kafa hafif, yukarısındaki raketler kafa ağır olarak sınıflandırılmaktadır. Tenise henüz yeni başlayan kişilerin kafa ağır raketlerle başlaması pek tavsiye edilmez. Çünkü kafa hafif raketler daha kolay kontrol edilir ve tenise yeni başlayan kişiler için de kolay kontrol çok daha önemlidir.

 

Raket Fiyatları

Raket fiyatlarında net bir sayı vermek mümkün değildir. Tenis raketi seçiminde kişinin çocuk olup olmadığı, profesyonel mi yeni başlayan bir tenis oyuncusu mu olduğu oldukça fazla öneme sahiptir. Bu sebeple tenis.market sitesini ziyaret ettiğiniz vakit 300-2600 lira arasında değişen fiyatları görmeniz mümkün olacaktır. Fakat bu fiyatların sektör ortalamasına göre oldukça uygun olduğu rahat bir şekilde söylenebilir ve seviyeye göre bu fiyatlar farklılık gösterecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi