Temiz Oda

Temiz Oda
Temiz Oda Admin
Bu içerik 210 kez okundu.

 

Temiz oda sistemleri, özellikle insan sağlığı açısından önemli olan üretim ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren kuruluşların kullanmasa gerektiği bir sistemdir. İlaç sektöründe, tıbbi ürünlerin üretilmesinde temiz oda sistemleri son derece kritik bir öneme sahiptir. Bu sektördeki temiz odaların mikrobiyal kirlilikten ve partiküller kirlilikten arındırılmış olması gerekmektedir. Temiz oda sistemleri ürünlerin kirlenmeye karşı korunmasını sağlar ve böylece mikropları yok ederek mikropların çapraz bulaşmasını önler. Temiz oda sistemlerine giren personeller odaya hava duşlarından girer, koruyucu ekipman olarak da tulum, bot, yüz maskesi ve eldiven kullanır. Böylece insanlardan yayılan mikroplar önlenmiş olur.

Temiz Oda Sistemleri Neden Gerekli?

Gıda, kimya, ilaç, kozmetik, tıp gibi alanlarda; uygulama, üretim, montaj ve analizlerin kalitesini yüksek tutabilmek ve verimli sonuçlar elde edebilmek için normal havadan gelecek kontaminasyonların engellenmesi gerekmektedir. Bu nedenle, ortamdaki parçacık sayısının kontrol altında tutulduğu ve bununla birlikte ortam sıcaklık ve nem değerlerinin belirli bir aralıkta olacağı özel alanlara ihtiyaç duyulur. İşte bu alanlar için temiz oda sistemleri gerekmektedir. Temiz oda sistemlerini daha detaylı incelemek için http://www.termotes.com linkte tıklayınız.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin