TCA PEELİNG NEDİR NE İŞE YARAR ?

TCA PEELİNG % 20 NEDİR?

TCA PEELİNG NEDİR NE İŞE YARAR ?
TCA PEELİNG NEDİR NE İŞE YARAR ? Harun antepli
Bu içerik 0 kez okundu.

    Tca peeling % 20 triklora asetik asidin yüzde yirmi oranında seyreltilmiş solisyonudur. Kozmetik sanayi ürünüdür. Ekonomik bir cilt yenileme yöntemidir.

Tca peeling  % 20 en yaygın olarak kullanılan solüsyondur diyebiliriz. Yani bu karışımın içerisinde % 20 oranında triklora asetik asit bulunmaktadır. Karışımın içerisindeki bu oran arttıkça solüsyonun cilt üzerindeki ekişi artar yani cilde uygulandığında derinin daha solüsyondur diye sorarsanız.  İnsan cildinde bulunan leke ve izler genelde yüzeyseldir yani üç tabakadan oluşan derimizin en üst tabakasındadır. Dolayısı ileTca peeling % 20 derinin bu ilk tabakasına tesir edebilen bir solüsyondur. Peki Tca peeling % 10 ne işe yarar? Diye soracak olursanız evet  Tca peeling % 10 ve 15 de derimizin en üst tabakasındaki leke ve izleri temizlemek için kullanılır lakin ciltte bulunan bazı leke izler daha yüzeysel olabiliyor ve derinin en üst  tabakasını bütünüyle yakıp soyulmaya maruz bırakmak gereksiz olabiliyor. Bu yüzden % 20 yerine % 10-15 tercih etmek daha mantıklı oluyor ve yahut da bacı insanların ciltleri daha hassas olabiliyor ve aşırı tepkiler verebiliyor yine bu gibi durumlarda Tca peeling %20 ile temizlememiz gereken bir leke ve izi %  10-15 ile temizlemek daha uygun olabiliyor.

Tca peeling  % 20 hakkında verebileceğimiz diğer genel bilgiler ise;  bütün diğer  tca peeling  solüsyonlarında olduğu gibi bu solüsyon da öncelikle temin edilirken güvenilir kaynaklardan temin edilmelidir, eğer saklamanız gerekirse güneş ışından korumanız gerekir, evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz bir solüsyondur, her ne kadar içerisindeki tri klora asetik asit oranı düşük olsa da göz gibi hassas bölgelerimize temas etmemesi gerektiğinin altını önemle çizmek gerekir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor