TCA PEELİNG NEDİR NE İŞE YARAR ?

TCA PEELİNG % 20 NEDİR?

TCA PEELİNG NEDİR NE İŞE YARAR ?
TCA PEELİNG NEDİR NE İŞE YARAR ? Harun antepli
Bu içerik 0 kez okundu.

    Tca peeling % 20 triklora asetik asidin yüzde yirmi oranında seyreltilmiş solisyonudur. Kozmetik sanayi ürünüdür. Ekonomik bir cilt yenileme yöntemidir.

Tca peeling  % 20 en yaygın olarak kullanılan solüsyondur diyebiliriz. Yani bu karışımın içerisinde % 20 oranında triklora asetik asit bulunmaktadır. Karışımın içerisindeki bu oran arttıkça solüsyonun cilt üzerindeki ekişi artar yani cilde uygulandığında derinin daha solüsyondur diye sorarsanız.  İnsan cildinde bulunan leke ve izler genelde yüzeyseldir yani üç tabakadan oluşan derimizin en üst tabakasındadır. Dolayısı ileTca peeling % 20 derinin bu ilk tabakasına tesir edebilen bir solüsyondur. Peki Tca peeling % 10 ne işe yarar? Diye soracak olursanız evet  Tca peeling % 10 ve 15 de derimizin en üst tabakasındaki leke ve izleri temizlemek için kullanılır lakin ciltte bulunan bazı leke izler daha yüzeysel olabiliyor ve derinin en üst  tabakasını bütünüyle yakıp soyulmaya maruz bırakmak gereksiz olabiliyor. Bu yüzden % 20 yerine % 10-15 tercih etmek daha mantıklı oluyor ve yahut da bacı insanların ciltleri daha hassas olabiliyor ve aşırı tepkiler verebiliyor yine bu gibi durumlarda Tca peeling %20 ile temizlememiz gereken bir leke ve izi %  10-15 ile temizlemek daha uygun olabiliyor.

Tca peeling  % 20 hakkında verebileceğimiz diğer genel bilgiler ise;  bütün diğer  tca peeling  solüsyonlarında olduğu gibi bu solüsyon da öncelikle temin edilirken güvenilir kaynaklardan temin edilmelidir, eğer saklamanız gerekirse güneş ışından korumanız gerekir, evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz bir solüsyondur, her ne kadar içerisindeki tri klora asetik asit oranı düşük olsa da göz gibi hassas bölgelerimize temas etmemesi gerektiğinin altını önemle çizmek gerekir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın en güzel evi
Dünyanın en güzel evi
Sahte haberler tarihi
Sahte haberler tarihi