Tayvan hava kuvvetleri Çin bombardıman uçakları gibi görünüyor

Tayvan hava kuvvetleri Çin bombardıman uçakları gibi görünüyor

Tayvan Çin bombardıman sadece birkaç saat sonra, kendini yöneten ada etrafında uçarken ‘ın hava kuvvetleri 25 Mayıs tarihinde uçağı şifreli Tayvan büyüyen Çin baskısı sonucunda başka diplomatik müttefiki kaybetti sindirilebileceğine etmeyeceğini söyledi.

Tayvan hava kuvvetleri Çin bombardıman uçakları gibi görünüyor
Tayvan hava kuvvetleri Çin bombardıman uçakları gibi görünüyor Admin
Bu içerik 540 kez okundu.

 

Tayvan, Çin'in en hassas bölgesel sorunu ve potansiyel tehlikeli bir askeri parlama noktasıdır. Çin adanın kutsal toprakları olduğunu iddia ediyor ve Tayvan'ın ayrılıkçılığı olarak gördüğü herhangi bir girişime izin vermeyeceğine söz verdi .

Demokratik Tayvan ile büyük komşusu arasındaki gerginlik son aylarda arttı. Çin , Başkan Tsai Ing-wen'in yönetiminin adanın resmi bağımsızlığı için zorlamak istediğine kuşkuyla yaklaştı.

2016 yılında teklif alan Tsai, statükoyu korumak istediğini, ancak Tayvan'ın güvenliğini koruyacağını ve Pekin tarafından zorbalık edilmeyeceğini söyledi.

Etrafında Çinli uçaklar tarafından son uçuşta Tayvan , iki H-6 bombardıman ayıran Bashi Channel geçti Tayvan 25 Mayıs erken saatlerde Filipinler'den sonra yuvarlak Tayvan'ı için, Japonya'nın Miyako Boğazı yoluyla Tayvan 'ın kuzeydoğusundaki, adanın savunma bakanlığı söyledi.

Bakanlık, Çin uçaklarının uzun menzilli bir eğitim misyonunda olduğunu belirterek, Tayvan uçaklarının Çin bombardımanlarına eşlik ettiğini ve buralarda izlendiğini söyledi.

Bakanlık , hava kuvvetlerinin Çin uçaklarını yaklaştıkça ve misyonları sırasında izleyebildiğinden ve Tayvan'ın güvenliğini sağlayabildiğinden dolayı , Tayvan halkı alarma geçmemelidir .

Çin'den acil bir kelime yoktu . Giderek artan sıklıkta yapılan bu misyonların, Tayvan'a ayrılıkçı faaliyetlerde bulunmamaya yönelik bir uyarı göndermesi gerektiğini söyledi.

24 Mayıs'ta Tayvan , ikinci diplomatik müttefiklerini bir aydan kısa bir süre içinde kaybetti. Burkina Faso, Afrika ülkeleri üzerindeki yoğun Çin baskısının ardından yol gösterici bir ülke olarak gördüğü şeyleri kırmak için adayla ilişkileri kestiğini söyledi.

Tsai, Tayvan'ın “dolar diplomasisi” içine girmeyeceğini ve Tayvan'ın yöntemlerini kınayarak Tayvan'ın ve uluslararası toplumdaki ortaklarının Çin’in baskısına karşı koyamayacağını söyledi .

Pekin'de konuşan Çin dışişleri bakanlığı sözcüsü Lu Kang, Çin'in Burkina Faso ile ilişki kuracağı zaman doğrudan söylemeyeceğini söyleyerek, Çin ile normal ilişkileri geliştirmek isteyen ülkeler hakkında şaşırtıcı bir şey olmadığını söyledi .

Tayvan , Afrika'da sadece bir diplomatik müttefiki kaldı - Swaziland'ın küçük krallığı - ve dünya çapında sadece 18 ülkeyle resmi ilişkiler, bunların çoğu Orta Amerika ve Pasifik gibi Belize ve Nauru gibi yoksul ülkelerdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor