takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
 Taksitle Araba Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Taksitle Araba Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Taksitle Araba Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler
Taksitle Araba Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler Admin
Bu içerik 1569 kez okundu.

 

Günümüz ekonomi koşulları nakit ile araba almayı neredeyse imkânsız hale getirmiştir. Ancak araba sahibi olmak kimi sürücüler için ihtiyaçtan çok zorunlu bir hale gelmiştir. Özellikle bireysel kullanım dışında ticari kullanım için ihtiyacınız varsa bu çok daha önemli bir konu haline gelmektedir. Taksitle araba almak, ödeme kolaylığı açısından araç sahibi olmak için en çok başvurulan yöntemlerden bir tanesidir. Bu yazımızda sizlere yardımı olacağını düşündüğümüz taksitle araba alırken bilmeniz gerekenleri açıklayacağız.

Öncelikle taksitlendirme işleminiz hangi firma üzerinden yapacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Yani istediğiniz arabayı banka mı yoksa galeri aracılığı ile mi alacaksınız? Bu konu önemlidir çünkü ikisinin de taksitlendirme koşulları oldukça farklıdır. Eğer banka kredisi ile taksitlendirme yaparak araba satın alacaksanız faiz oranına ve vade süresine göre bir ödeme planı oluşturulacaktır. Ayrıca bankalar arabanın tüm bedelini ödemediği için peşinat ödemek durumunda da kalacaksınız. Bu nedenle nakit paranız yoksa bankanın sunduğu taksitlendirme de sizin için pek avantajlı olmayacaktır.

Eğer bir otomobil firması ile karşılıklı anlaşma esasına göre araç satın alacaksanız mutlaka kampanya dönemlerini beklemenizi öneririz. Böylece hem indirimden yararlanırsınız hem de taksitlendirme seçenekleri sizin için daha avantajlı olacaktır. Firmanın uygulayacağı faiz oranı da ödeyeceğiniz peşinat da bankaya göre daha düşük olacaktır. Özellikle bankadan kredi alamayanlar için sıkça tercih edilmektedir. Bunda firmalar ile direkt olarak yapılan taksitlendirmelerin bankaya göre daha uygun olması da etkili olmuştur.

Son olarak eğer senet yoluyla araç satın alacaksanız satıcı ile anlaşarak taksitlendirme süresini uzatabilirsiniz. Bu avantajı ile sık sık tercih edilen bir satın alma türüdür.  Ancak burada bilmeniz gereken şey vade süresi uzadıkça ödemeniz gereken tutar da aynı şekilde artacaktır. Bu nedenle hesaplamanızı iyi yapmalısınız.

Sonuç olarak, araba almak için birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Ancak siz faizsiz araba almak istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz ve mutlaka bilmeniz gereken konular hakkında ayrıntılı şekilde araştırma yapmalısınız. Aksi takdirde ödeme zorluğu çekerek bireysel ekonominize ciddi bir şekilde zarar verebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya, Türkiye ile uçuşlarını 1 Haziran'a kadar askıya aldı
Rusya, Türkiye ile uçuşlarını 1 Haziran'a kadar askıya aldı
Yeni Libya birlik hükümeti Türkiye'ye ilk ziyareti gerçekleştirdi
Yeni Libya birlik hükümeti Türkiye'ye ilk ziyareti gerçekleştirdi