Suriye'de teröristleri ve yandaşlarını sıcak yaz bekliyor

Suriye'de teröristleri ve yandaşlarını sıcak yaz bekliyor

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manbij ve doğu Fırat'ın ABD'ye doğrudan mesaj göndererek Türk ordusunun bir sonraki hedefi olacağını tekrarlayan sözü "bu yaz" teröristler ve Suriye'deki destekçileri için sıcak olacak "dedi. sözü geçen bölgelerde Halkın Koruma Birimleri (YPG) ile birliklerin konuşlandırıldığı bölgedir.

Suriye'de teröristleri ve yandaşlarını sıcak yaz bekliyor
Suriye'de teröristleri ve yandaşlarını sıcak yaz bekliyor Admin
Bu içerik 408 kez okundu.

 

"Yaz aylarında terör örgütü ve onu destekleyenler için sıcak olacak gibi görünüyor. Önce Manbij'i teröristlerden silecek ve sonra da Fırat'ı ve Suriye kardeşlerimizi korumak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz "dedi. Erdoğan, 23 Şubat'ta Ankara'da gerçekleşen bir toplantıda söyledi.

Açıklamada bulunan sözlerinde, Türkiye ile ABD'nin ilişkileri onarmak ve Suriye tiyatrosundaki farklı önceliklerden kaynaklanan sorunları çözmek için ortak bir mekanizma kurma kararı alması üzerine bir hafta kaldı. Türkiye, ABD'yi uzun zamandan beri YPG ile olan işbirliğini durdurmaya ve müttefikini örgüte teslim edilen silahları geri almaya çağırıyor.

Türkiye, YPG militanlarını Afrin'den temizlemek için 20 Ocak'ta "Zeytin Operasyon Şefi" ni başlattı ve şimdi şehir merkezine kuşatılmayı planlıyor.

Erdoğan ayrıca, ABD'yi "yalan makinası" kullandığını söyleyerek Suriye Demokratik Güçleri'ne (SDF) verdiği desteği kesmekle de suçladı.    

"PKK teröristlerini [yasadışı Kürdistan İşçi Partisi] meşrulaştırma girişimlerini azarlamaktan bıktık ... Manbij hakkında [ABD'li yetkililerin sözleri] dahil olmak üzere yüzlerce dava sunduk. Bunu her söylediğimizde haklı olduğumuzu itiraf ediyorlar. Onlar yalan makinesidir. Türkiye bu taktiklere karşı "dedi.

 

Cumhurbaşkanı erdoğan birleşik devletler SD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi
Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi