Suriye çatışması: 'Büyük patlama' kayaları Şam havaalanı

Bir gözlem grubunun söylediğine göre, Şam uluslararası havaalanının yakınındaki bir bölgede büyük bir patlama var.

Suriye çatışması: 'Büyük patlama' kayaları Şam havaalanı
Suriye çatışması: 'Büyük patlama' kayaları Şam havaalanı Admin
Bu içerik 37 kez okundu.

 

İngiltere'nin Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Başkanı Rami Abdel Rahman "Patlama çok büyüktü ve Şam'da duyulabildi" dedi.
Havaalanı, Suriye'nin başkentinin yaklaşık 25 km güneydoğusundadır.
Patlamanın ardından büyük bir yangın çıktığı bildirildi. Hiçbir kayıp raporu yok. Patlamanın nedeni Perşembe günü belli değil.
Lübnan'ın Şii militan hareketi Hizbullah tarafından yönetilen Al-Manar TV, patlamanın İsrail hava saldırısı nedeniyle olabileceğini bildirdi. Sadece maddi hasara neden olduğunu söyledi.
İsrail tarafından gerçekleştirildiği bildirilen hava saldırıları, bildirildiğine göre Hizbullah için silah sevkıyatını hedef alan Suriye'deki birçok yere çarptı.
İsrail istihbarat bakanı İsrail Katz, Şam yakınlarındaki grevin silah transferini önleme "İsrail politikasıyla uyumlu" olduğunu söyledi.
Ordu radyosunda konuşan bakan, saldırının sorumlusunun İsrail olduğunun doğrudan doğruluğunu onaylamamakla birlikte, İsrail'in gerekli gördüğü zamanlarda çalışma hakkını saklı tuttuğunu söyledi.
2006'da İsrail ile savaşan Hizbullah, Suriye'de hükümetin müttefiki olarak birkaç yıldır savaşıyor. İsrail, Suriye'deki militan hareket tarafından elde edilen silahları bir tehdit olarak görüyor.
Suriye iç savaşı açıklandı
Profil: Lübnan'da Hizbullah hareketi
Suriye, 2011 yılından bu yana iç savaşa karıştı. Çatışma, 320.000'den fazla kişiyi öldürdü ve altı yılı aşkın süredir savaşa siyasi bir çözüm getirilmedi.
Şam şiddetten nispeten yalıtılmışken, son aylarda ordu ile isyanlar arasındaki savaş, başkent yakınlarında patladı.
Geçtiğimiz ay, isyancı savaşçılar bir sürpriz saldırı başlattıktan sonra Suriye hükümet güçlerinin Şam'ın doğu bölgelerini bombaladığı yönünde haberler çıktı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin