Suriye çatışması: 'Büyük patlama' kayaları Şam havaalanı

Bir gözlem grubunun söylediğine göre, Şam uluslararası havaalanının yakınındaki bir bölgede büyük bir patlama var.

Suriye çatışması: 'Büyük patlama' kayaları Şam havaalanı
Suriye çatışması: 'Büyük patlama' kayaları Şam havaalanı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

İngiltere'nin Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Başkanı Rami Abdel Rahman "Patlama çok büyüktü ve Şam'da duyulabildi" dedi.
Havaalanı, Suriye'nin başkentinin yaklaşık 25 km güneydoğusundadır.
Patlamanın ardından büyük bir yangın çıktığı bildirildi. Hiçbir kayıp raporu yok. Patlamanın nedeni Perşembe günü belli değil.
Lübnan'ın Şii militan hareketi Hizbullah tarafından yönetilen Al-Manar TV, patlamanın İsrail hava saldırısı nedeniyle olabileceğini bildirdi. Sadece maddi hasara neden olduğunu söyledi.
İsrail tarafından gerçekleştirildiği bildirilen hava saldırıları, bildirildiğine göre Hizbullah için silah sevkıyatını hedef alan Suriye'deki birçok yere çarptı.
İsrail istihbarat bakanı İsrail Katz, Şam yakınlarındaki grevin silah transferini önleme "İsrail politikasıyla uyumlu" olduğunu söyledi.
Ordu radyosunda konuşan bakan, saldırının sorumlusunun İsrail olduğunun doğrudan doğruluğunu onaylamamakla birlikte, İsrail'in gerekli gördüğü zamanlarda çalışma hakkını saklı tuttuğunu söyledi.
2006'da İsrail ile savaşan Hizbullah, Suriye'de hükümetin müttefiki olarak birkaç yıldır savaşıyor. İsrail, Suriye'deki militan hareket tarafından elde edilen silahları bir tehdit olarak görüyor.
Suriye iç savaşı açıklandı
Profil: Lübnan'da Hizbullah hareketi
Suriye, 2011 yılından bu yana iç savaşa karıştı. Çatışma, 320.000'den fazla kişiyi öldürdü ve altı yılı aşkın süredir savaşa siyasi bir çözüm getirilmedi.
Şam şiddetten nispeten yalıtılmışken, son aylarda ordu ile isyanlar arasındaki savaş, başkent yakınlarında patladı.
Geçtiğimiz ay, isyancı savaşçılar bir sürpriz saldırı başlattıktan sonra Suriye hükümet güçlerinin Şam'ın doğu bölgelerini bombaladığı yönünde haberler çıktı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı