Suriye çatışması: 'Büyük patlama' kayaları Şam havaalanı

Bir gözlem grubunun söylediğine göre, Şam uluslararası havaalanının yakınındaki bir bölgede büyük bir patlama var.

Suriye çatışması: 'Büyük patlama' kayaları Şam havaalanı
Suriye çatışması: 'Büyük patlama' kayaları Şam havaalanı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

İngiltere'nin Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Başkanı Rami Abdel Rahman "Patlama çok büyüktü ve Şam'da duyulabildi" dedi.
Havaalanı, Suriye'nin başkentinin yaklaşık 25 km güneydoğusundadır.
Patlamanın ardından büyük bir yangın çıktığı bildirildi. Hiçbir kayıp raporu yok. Patlamanın nedeni Perşembe günü belli değil.
Lübnan'ın Şii militan hareketi Hizbullah tarafından yönetilen Al-Manar TV, patlamanın İsrail hava saldırısı nedeniyle olabileceğini bildirdi. Sadece maddi hasara neden olduğunu söyledi.
İsrail tarafından gerçekleştirildiği bildirilen hava saldırıları, bildirildiğine göre Hizbullah için silah sevkıyatını hedef alan Suriye'deki birçok yere çarptı.
İsrail istihbarat bakanı İsrail Katz, Şam yakınlarındaki grevin silah transferini önleme "İsrail politikasıyla uyumlu" olduğunu söyledi.
Ordu radyosunda konuşan bakan, saldırının sorumlusunun İsrail olduğunun doğrudan doğruluğunu onaylamamakla birlikte, İsrail'in gerekli gördüğü zamanlarda çalışma hakkını saklı tuttuğunu söyledi.
2006'da İsrail ile savaşan Hizbullah, Suriye'de hükümetin müttefiki olarak birkaç yıldır savaşıyor. İsrail, Suriye'deki militan hareket tarafından elde edilen silahları bir tehdit olarak görüyor.
Suriye iç savaşı açıklandı
Profil: Lübnan'da Hizbullah hareketi
Suriye, 2011 yılından bu yana iç savaşa karıştı. Çatışma, 320.000'den fazla kişiyi öldürdü ve altı yılı aşkın süredir savaşa siyasi bir çözüm getirilmedi.
Şam şiddetten nispeten yalıtılmışken, son aylarda ordu ile isyanlar arasındaki savaş, başkent yakınlarında patladı.
Geçtiğimiz ay, isyancı savaşçılar bir sürpriz saldırı başlattıktan sonra Suriye hükümet güçlerinin Şam'ın doğu bölgelerini bombaladığı yönünde haberler çıktı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek