Su parkları tatilcileri, normalleşmenin ortasında ziyaretçileri bekliyor

Yaz turizminin vazgeçilmez eğlencelerinden biri olan su parkları, hükümetin koronavirüsün yayılmasını kontrol altına alma çabalarının bir parçası olarak operasyonlarını kısıtlamak için bir yasağı kaldırmasının ardından katı tedbirlerle hizmet vermeye başladı.

Su parkları tatilcileri, normalleşmenin ortasında ziyaretçileri bekliyor
Su parkları tatilcileri, normalleşmenin ortasında ziyaretçileri bekliyor Admin
Bu içerik 24927 kez okundu.

 

Pandemi nedeniyle açılışlarını ertelemek zorunda kalan su parkları, haziranın başında başlayan normalleşme aşamasıyla hazırlıklarını tamamladı.

Park yönetimleri virüse karşı birçok önlem aldı, özellikle müşteri sayısını sınırladı ve sosyal mesafeleri azalttı.

“Konukların girişteki dezenfektan tünelinden geçtikten sonra vücut sıcaklığı kontrol edilecektir. Giriş ve çıkışlara, paralı geçiş kabinlerine ve her noktada el dezenfektanları yerleştirildi, ”diyor Kuşadası Ege beldesinde bir su parkı yöneticisi Hayri Günaydın .

“Tesisteki birçok nokta sosyal uzaklaşma kuralına göre tasarlandı. Masalar ve şezlonglar arasındaki mesafe bir buçuk metrelik mesafeye göre ayarlandı, ”dedi Günaydın, görevdeki tüm personelin gerekli eğitimi aldığını vurguladı.

Su parklarındaki kapasite yarıya indirilecek ve havuzlar, alınan önlemler kapsamında büyüklüklerine bağlı olarak sınırlı sayıda misafir kabul edebilecektir.

Su parkı hizmetlerini yürütenler, sosyal giriş önlemlerini sağlamak için şezlong sayısını azaltmaktadır, çünkü plaj girişlerindeki personel önlemleri takip eder, kurallara uygun olarak yüz kalkanları ve maskeleri takar.

Türkiye'nin normalleşme aşamasının bir parçası olarak yüzme havuzları ve plajlar 1 Haziran'da faaliyetlerine yeniden başladı.

Ancak, yeni tedbirlerin alınması zorunlu kılındığı için bazı tesislerin açılması ertelendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi