Sturgeon, milletvekilleri olarak Brexit darbesine maruz kaldı

NICOLA Sturgeon, milletvekillerinin devralan ülkelerin Britanya'nın AB üyeliği için Birleşik Krallık çapında bir yaklaşım kabul etmesinden en az bir ay sonrasına kadar 50. Maddenin tetiklenmesini isteyen SNP değişikliklerine ezici bir çoğunlukla karar verdikten sonra bir başka Brexit darbesine maruz kaldı.

Sturgeon, milletvekilleri olarak Brexit darbesine maruz kaldı
Sturgeon, milletvekilleri olarak Brexit darbesine maruz kaldı Admin
Bu içerik 17 kez okundu.

 

SNP önderliğindeki madde, 332 oyla 62'ye; 270 çoğunluğuyla, mağlup edildi.

Sturgeon ve SNP için daha kötü haberlerde, İskoç Hükümeti, Galler Meclisi ve Kuzey İrlanda Meclisi, Theresa May'ın Brexit planını 50. madde tetiklenmeden tartışmak için ek bir ay verilmez.

Haberler, bakanlar, Başbakan Brexit'in halen devam etmekte olan planlarıyla 50. maddesi değiştirme girişiminde bulunan dört muhalefet girişimini rahatça gördüklerinde geldi.

Tüm değişiklikler rahatlıkla reddedildi. Hükümete, herhangi bir değişiklik yapılmaksızın Faturayı Ortak aracılığıyla itmek konusunda yeni bir umut verildi.

SNP değişikliğinin yanı sıra Parlamento gözetim ve danışma organları üzerinde yapılan iki İşgücü değişikliğinin yanı sıra Galler'deki Brexit'in etkileri üzerine bir rapor için Plaid Cymru çağrısı da yapıldı.

SNP'den Tasmina Ahmed-Şeyh Pazartesi akşamı saatlerinde partisinin değişikliklerini yürüdü. Çünkü Başbakan Brexit'teki teknik rapora İngiltere'yi bir ulus olarak nitelendirdi ancak Ahmed Şeyh, dört ulus olarak anılacaktır.

Tory Milletvekili Jacob Rees-Mogg, bu maddenin Sturgeon'a 50. Maddeyi tetikleme konusunda etkili bir şekilde vereceğini isteyen derhal saldırdı.

Buna karşılık, Ahmed Şeyh geçen sene Temmuz ayında yaptığı açıklamada, Theresa May'ın daha önceki bir açıklamasında şunları söyledi: "İngiltere'de bir yaklaşımım ve müzakereler için amaçlarım olduğunu düşünene kadar 50. maddeyi tetiklemeyeceğimi zaten söyledim. "Dedi.

Emek Partisinden yapılan değişiklikler de milletvekillerinin 57 oy çoğunluğu ile reddedildiğinde, devredilen ülkelere yeni bir darbe indirildi.

Gölge Brexit bakanı Jenny Chapman, AB ile yapılan herhangi bir anlaşma yapılmadan önce İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda liderlerine müzakereler konusunda düzenli olarak istişarede bulunma çağrısı yaptı.

Yüksek Mahkeme, Hükümetin, 50. Madde'yi tetiklemeden önce devredilen ulusların iznini istemediğine karar vermesine rağmen, Chapman, Brexit görüşmeleri için devredilen uluslar için daha fazla kontrol için baskı yapmaya devam etti.

"İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler, Birleşik Krallık Hükümetinin Avrupa Birliği'ndeki çekilme koşullarını müzakere sürecinde ve aynı derecede önemlisi AB ile gelecekteki ilişkilerimiz çerçevesinde dahil edilmeli ve dikkate alınmalıdır" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'