Star Wars heyecanı tüm hızıyla devam ediyor

Star Wars heyecanı tüm hızıyla devam ediyor
Star Wars heyecanı tüm hızıyla devam ediyor Admin
Bu içerik 40 kez okundu.

 

Star Wars, kaldığı yerden, tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Disney’in satın almasıyla, bir adet spin-off türünde yan kurgu filmi çıkarılan, bir adet de ana tema üzerinden filmle yoluna devam eden seride; Star Wars 8’in Rian Johnson tarafından yazılıp yönetileceğini bilmekteyiz. Film, muhtemelen tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de 15 Aralık’ta vizyona girecek ve herkes tarafından beklenen şey, daha fazla aksiyon ve aksiyon filmleri kategorisinin vazgeçilmezi olan yepyeni bir kötü taraf kahramanı. Bilindiği gibi, Darth Vader’dan sonra, kimse onun gibi bir karakter olamamış ve onun üzerine herhangi bir şey yazılamamıştı. Star Wars’ın yedinci filmindeki kötü karakteri, hiç beğenilmezken, Darth Vader’ın geri dönmesine en azından şu an için imkansız gözüyle bakılıyor zira Star Wars, klasik bir bilim kurgu olarak değil de; daha çok iyi ve kötünün mücadelesi şeklindeki gelecek zaman tasviri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebepten, absürd olaylar göremeyeceğimiz filmde, yepyeni bir kötü karakterin gelişi neredeyse şart.

Serinin yedinci filmi epey eleştiriye maruz kalsa da pek çok Star Wars hayranı tarafından sevildi ve izlendi. Bununla birlikte yapıtı Disney’in satın alması, önyargılara da sebebiyet vermişti. Kısa süre içerisinde bu önyargıları kıran Disney’in ilerleyen zamanlarda da Star Wars serisine devam edebileceği konuşuluyor. Günümüzde, ilk kez Rian Johnson’un yazacağı ve yöneteceği bir Star Wars izleyeceğiz ve senaryonun hangi açılardan değişeceği merak konusu. Beğenilirse, muhtemelen Star Wars’ın dokuzuncu bölümü de Johnson tarafından hazırlanıp sunulabilir. Filmin müziklerinin John Williams tarafından yapılacağını da ek olarak belirtmekte fayda var.

Daisy Ridley, Benicio Del Toro, Mark Hamill gibi oyuncuların başrolleri paylaşacağı, belki de globalde en çok beklenen filmlerden bir tanesi olan Star Wars 8; bir uzay macerası olarak nesillerdir yayınlanıyor ve izleniyor. Günümüzde, Star Wars evreni içerisinden inanışlar bile gerçek yaşama uyarlanabiliyor ve bu gerçek yaşam ekseninde bu inanışların, binlerce sempatizanı mevcut. Komedi filmleri açısından da değerlendirilebilecek bu harika yapıtın, 2017 filmleri arasında hemen kendini belli edeceğini ve belki de kapalı gişe, haftalarca oynayacağını belirtebiliyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin