Sql Server 2014 Çalışma Prensibi

Sql Server 2014 Çalışma Prensibi

Sql Server 2014 Çalışma Prensibi
Sql Server 2014 Çalışma Prensibi Emre
Bu içerik 261 kez okundu.

            SQL Server, Microsof tarafından üretilen veri yönetim ve depolama sağlayan veritabanı programıdır. Depolanan veriler, birbiriyle bağlantılı veri tabanlarında saklamaktadır. SQL Server 2014' ün çalışma prensibi, bir bardak gibidir. Bardağın içine su doldurulduğu gibi, SQL Server' in içine de veri yerleştirilir. Sonraki aşamada veriler, asp.net ve benzeri gibi programlama dili ile veri akışı sağlamak amacıyla kullanılır.

 

 SQL Server 2014 Program Özellikleri

 

            SQL Server 2014'ün beş ayrı versiyonu bulunuyor. SQL Server 2014 genel olarak veritabanı kullanan uzmanlar ve bilgisayar mühendisleri tarafından kullanılmaktadır. SQL Server 2014 indir işlemi için kullanılan işletim sistemiyle uyumlu hangi versiyonun seçileceği belirlenmelidir. Bazı SQL Server 2014 sürümlerinde bulunan özellikler alt sürümlerde bulunmuyor. Bu nedenle güncel sürümün seçilmesi önemlidir. SQL Server 2014 Microsoft tarafından üretilen ekonomik ve işlevsel bir programdır.

 

 Veri Tiplerini Belirleyen Faktörler

 

            Veritabanı oluştururken veri tipini belirlemek çok önemlidir. İhtiyaç duyulan en doğru veri türünü seçmek performans ve zaman kazandırmaktadır. C# türü programlama dilinde decimal veri tipi alternatif olarak kullanılır. SQL decimal kullanımı kesin sonuçlar içerdiği için diğer veri tipleri gibi esnek değildir. Decimal veri tipi olarak system.desimal sınıfından türetilmektedir. Decimal'i cepteki para gibi düşünürsek; cepte bozuk para bulunmuyorsa decimal tipinde değişken kullanılır.

 

            SQL Server’da update işlemini, inner join yapılarını kullanarak yapabilirsiniz. Update ile birlikte outer join ve inner join kullanmak mümkündür. SQL update inner join kullanımı ile veritabana güncelleme işlemini sağlanıyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli Kent Konseyi’nde seçim heyecanı
Denizli Kent Konseyi’nde seçim heyecanı
Denizli'de 1470 kursiyerden 3735 eser
Denizli'de 1470 kursiyerden 3735 eser