Split Screen Oyunlar

Split Screen Oyunlar
Split Screen Oyunlar Harun antepli
Bu içerik 0 kez okundu.

Bundan uzun zaman önce bilgasayar oyunlarını moda olduğu dönemlerde son derece basit şekilde dizayn edilmiş ve kötü grafikleri ile adeta insanların gözlerini yoran oyunlar vardı. Ancak o zamanki teknolojiler ve imkanlara göre bu oyunlar insanlara muhteşem geliyor ve saatlerce bilgisayar başına bağlanmalarına neden oluyordu. Daha sonra ki zamanlarda ise günümüzdeki multiplayer tarzındaki oyunların ataları olarak split screen oyunlar ortaya çıktı. Yani iki oyuncunun bir ekranda oynadığı oyunlardı bunlar.

Split Screen Yarış Oyunları

Oyun sırasında ekran ikiye bölünüyor ve her iki yarım ekran da birer oyuncuya ait oluyordu. Aynı zamanda oyunculardan biri klavyeden diğeri ise oyun kolundan oynamaya çalışıyordu. Split screen oyunlar özellikle araba yarışlarında insanları adeta kendilerinden geçiren ve oyun keyifinin doruk yaptığı yarış oyunları olarak biliniyordu.

Günümüzde ise artık multiplayer teknolojisi çok uç noktalara ulaşmış ve insanlar artık dünyanın diğer ucundaki bir kişi ile aynı oyunu oynayabilir hale gelmişlerdir. Günümüzde bazı firmalar sırf maziyi hatırlamak ve nostalji yapmak amacı ile halen bu tarz oyunlar üretmektedirler. Split screen oyunların günümüzdeki en önemli temsilcilerinden biri olan ve birçok kişinin favorisi olan serious sam serisi özellikle ekranın ikiye bölünmesi ile oynamaktan keyif alanlar için muhteşem bir seçimdir.

Borderlands, left 4 dead veya buna benzer birçok oyununda yer aldığı bu alanda oyunseverlerin nostalji yapmaları mümkün olsa bile yine de o günleri görmemiş olan yeni nesil için seçim genellikle günümüzün son teknolojisi ile üretilmiş olan oyunlarından yana olmaktadır. En son teknoloji oyunları burada sayfamızda bulabilirsiniz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
beylikdüzü escort