Split Screen Oyunlar

Split Screen Oyunlar
Split Screen Oyunlar Harun antepli
Bu içerik 583 kez okundu.

Bundan uzun zaman önce bilgasayar oyunlarını moda olduğu dönemlerde son derece basit şekilde dizayn edilmiş ve kötü grafikleri ile adeta insanların gözlerini yoran oyunlar vardı. Ancak o zamanki teknolojiler ve imkanlara göre bu oyunlar insanlara muhteşem geliyor ve saatlerce bilgisayar başına bağlanmalarına neden oluyordu. Daha sonra ki zamanlarda ise günümüzdeki multiplayer tarzındaki oyunların ataları olarak split screen oyunlar ortaya çıktı. Yani iki oyuncunun bir ekranda oynadığı oyunlardı bunlar.

Split Screen Yarış Oyunları

Oyun sırasında ekran ikiye bölünüyor ve her iki yarım ekran da birer oyuncuya ait oluyordu. Aynı zamanda oyunculardan biri klavyeden diğeri ise oyun kolundan oynamaya çalışıyordu. Split screen oyunlar özellikle araba yarışlarında insanları adeta kendilerinden geçiren ve oyun keyifinin doruk yaptığı yarış oyunları olarak biliniyordu.

Günümüzde ise artık multiplayer teknolojisi çok uç noktalara ulaşmış ve insanlar artık dünyanın diğer ucundaki bir kişi ile aynı oyunu oynayabilir hale gelmişlerdir. Günümüzde bazı firmalar sırf maziyi hatırlamak ve nostalji yapmak amacı ile halen bu tarz oyunlar üretmektedirler. Split screen oyunların günümüzdeki en önemli temsilcilerinden biri olan ve birçok kişinin favorisi olan serious sam serisi özellikle ekranın ikiye bölünmesi ile oynamaktan keyif alanlar için muhteşem bir seçimdir.

Borderlands, left 4 dead veya buna benzer birçok oyununda yer aldığı bu alanda oyunseverlerin nostalji yapmaları mümkün olsa bile yine de o günleri görmemiş olan yeni nesil için seçim genellikle günümüzün son teknolojisi ile üretilmiş olan oyunlarından yana olmaktadır. En son teknoloji oyunları burada sayfamızda bulabilirsiniz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı