Sony 'Peter Rabbit' gıda alerjisi sahnesinde ebeveynlerden özür diler

Sony 'Peter Rabbit' gıda alerjisi sahnesinde ebeveynlerden özür diler

Sony Pictures, insanların düşmanı üzerinde çatlamaları için böğürtlenleri silahlandırdığı zaman eleştirmenlerin gıda alerjilerini önemsizleştirdiklerini söyleyen yeni "Peter Rabbit" filminde bir sahne için ateş altında.

Sony 'Peter Rabbit' gıda alerjisi sahnesinde ebeveynlerden özür diler
Sony 'Peter Rabbit' gıda alerjisi sahnesinde ebeveynlerden özür diler Admin
Bu içerik 418 kez okundu.

 

Tartışmalı dizide tavşanlar, filmin kötücülüğüne, insan karakteri Tom McGregor'a alerjik olduğu meyvelerle saldırıyor.

Bir böğür ağzına girdikten sonra, karakter kendisine bir EpiPen'i enjekte etmeye çalışır, ancak anafilaksi vardır ve yere yapışır.

Sony'ye açık bir mektupta, Çocuk Besin Alerjileri hayır kurumu filmin alerjik tepkilere karşı "şaşkın tavrı" nı uyardı ve "bu durumdan ışık tutmak üyelerimize zarar verdi" diyerek halkı alerjik reaksiyon riskini ciddi şekilde cesaret almaması için teşvik etti.

"Geçen hafta sonu Kuzey Amerika gişelerinde 25 milyon dolar kazanan" Peter Rabbit "i suçlayan bir Change.org dilekçesi" sorumsuz allerji zorbalığının "10.000'den fazla imza aldı.

"Çocuklarda böylesi zulüm ve tehlikeli davranışların, özellikle şiddetli alerjik hastalıklarla yaşayanların, dünya çapında izleyicileri için büyük bir rahatsızlığa mahkûm edildiğine dair bir mesaj yaymak" için bir dilekçe bir özür dilemek için okundu.

Sony Pictures ve film yapımcıları, "Gıda alerjileri ciddi bir konu." Diyen bir özür yayınladı. Filmimiz Peter Rabbit'in kemerli düşmanı Bay McGregor'ün kara böğürtlen için alerjik, hatta karikatüre, sürtüklü bir yöntemle aydınlatılamamasına "dikkat çekti.

ABD medyasında çokça dağılan bildiriyi okuduktan sonra, "Bu konunun daha fazla farkında olmamasından dolayı içtenlikle üzgünüz ve özür dileriz" dedi.

Twitter kullanıcıları hashtag #BoycottPeterRabbit ile küçümsemelerini seslendirmek için sosyal medya platformuna akın etti.

Şeker hastasına şekerle beslenen birine gülebilir misiniz? Hayır. Ama filminizde yaptığınız tam da bu: #foodallergies ile insanları marjinalleştirmeye devam ediyor, "diye belirtti @ jamiefid koluyla bir kullanıcı yazdı. Ancak bazıları için şiddetli tepki eyeroll'u tetikledi: "Yetişkinlerin yetişkinlerin ağladığına inanamıyorum! Hayat alın, bu bir film!" @ knute5910 kullanıcısını yazdı.

Canlı aktörleri bilgisayardan üretilen animasyonlarla harmanlayan film, Beatrix Potter'ın çocuk kitlesine dayanır ve kaba mizah ve hareket için PG'yi değerlendirir.   

sony peter tavşan film gıda alerjisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfalı sanatçı Halil Kendirli hayatını kaybetti
Şanlıurfalı sanatçı Halil Kendirli hayatını kaybetti
(ÖZET İZLE) Milan - Juventus maç sonucu: 1-1
(ÖZET İZLE) Milan - Juventus maç sonucu: 1-1