Son Yılların Tutulan Suv Otomobili : Dacia Duster

Son Yılların Tutulan Suv Otomobili : Dacia Duster
Son Yılların Tutulan Suv Otomobili : Dacia Duster Admin
Bu içerik 146 kez okundu.

 

İkinci  nesil Dacia Duster modelinin  araştırma geliştirme gidişatını yürütmekte olan Dacia, yeni sunduğu model ve  çekici tasarımı ile kısa sürede yakaladığı başarısını sürdürmek istiyor.

 

  2017 yılından itibaren Dacia grubunun  diğer modellerinde kullanılmakta olan EDC yani çift kavrayışlı vites kutusu  opsiyonuna sahip olan Dacia Duster için oluşan bu yeni gelişme, modelin gelecekteki hareketliliğin ilk  sinyallerini oluşturmuştu. İtalyan Renault şirketi bünyesinde olduğu 2004  senesinden itibaren 4 Milyon adetlik bir satış rakamına ulaşan Dacia, bu konuda  oldukça mühim bir kilometre taşını arkasında bıraktı. Dacia, otomobil  kullanıcıları tarafından oldukça benimsenen Duster modeline yaratıcı ve yeni  bir versiyon sunmaya hazırlanıyor. Auto Express sitesinde yazılan bir haberde  Dacia grubunun,Duster modelinin 7 kişi ebatında olacak bir versiyon için  araştırma-geliştirme sürecini başlattığını belirtildi.

 

  2018'in Yıldızı Dacia Duster Olacak

 

  Dacia'nın en fazla tutulan  modellerinden bir tanesi olması ile beraber SUV piyasasındaki büyümeden de  yararlanmak isteyen ekip, yine fiyat-performans anlamında tatmin edici bir  model ile SUV kullanıcılarının karşısına bu yeni versiyon ile çıkmaya hazırlanmakta.  2017 senesinde Duster'ın üzerinde tasarım olarak ufak tefek farklılıklar  yaparak çok da devrimsel farklar yaratmayan Dacia, 2018 senesinde  kullanıcılarına sunacağı yeni Duster’da da bu değişmeye gideceği , araç içinde  kullanılan malzemenin kalitesinde de hatırı sayılır iyileştirmelerin yapılacağı  söylentiler arasında

 

  En İyisi : Grand  Duster !

 

Duster modelinin +7 person  versiyonunun ismi ile alakalı şirketten henüz bir açıklama gelmese de “Grand  Duster” tercihinin bir açıklama gelene kadar şu anda popüler olduğunu  söyleyebiliriz. Tasarımı ile beraber sayısal performans değerlerinde de mühim  değişiklikleri birlikte getirecek olan yeni Duster modelinin standart Duster  modelinden 200 mm'lik bir farkla ortalama 4.7 mt. uzunluğuna ve 650 lt'lik bir  bagaj ebatına sahip olması beklenmekte. Bütün bu özelliklerin arttırılacak aks  mesafesi ile de orantılı olduğunu söyleyebiliriz. Güç ünitesi anlamında Dacia  Duster'ın 7 kişi olacak olan versiyonunda, Renault’un Kadjar modelinde  kullandığı dizel ve benzinli motorunun birebir aynısının kullanılması da  ihtimaller içinde. 2018 senesinde kullanıcı ile buluşması beklenen new  Duster'ın 2017 senesinin son bölümünde, düzenlenecek bir lansman ile  tanıtılacak. Lansmandan sonra dacia  duster fiyatları belli olacak ve diğer sınıflara ait dacia duster fiyatlarıbundan nasıl etkilecek göreceğiz. Güncel dacia duster fiyatları 45 bin tl ile 58 tl arasında seyrediyor.

 

Kaynak : ototeknikveri.com
 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arkeologlar fondan anıtları kurtarmaya çalışıyor
Arkeologlar fondan anıtları kurtarmaya çalışıyor
Prespes'ten önceki endişeler isim anlaşması oylamasının önünde yükseldi
Prespes'ten önceki endişeler isim anlaşması oylamasının önünde yükseldi