Site Yönetimi Zorunluluğu

Site Yönetimi Zorunluluğu
Site Yönetimi Zorunluluğu Harun antepli
Bu içerik 1129 kez okundu.

Geçmişte 3-4 daireli apartmanlarda ve buna benzer yapılarda ikame edebildiğimiz ortamlardan sonra, artan nüfus ve gelişen büyük şehirlerimizde birçok binadan oluşan siteler ve yüksek binalar ortaya çıkmıştır. Bu ortaya çıkan çoklu daireli binalar ve siteler İzmir, Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerimizde kat malikleri kanuna göre yöneticilik sıfatıyla idare edilmesi zorunlu hale gelmiştir.

Bu kanuna göre en az sekiz ayrı bölümden oluşan binaların yöneticileri olma zorunluluğu birçok zaman sıkıntıya yol açmıştır. Fakat son yıllarda bir meslek kolu haline gelen yöneticilik kurulan profesyonel şirketler tarafından sağlanır hale gelmiştir. Zaman zaman oluşabilecek olan aksaklıklar da kendi iç bünyesinde ki yöneticilerin ortaya koyamadığı kati kuralları, Eminol Grup Profesyonel Site Yöneticiliği gibi profesyonel şirketler daha hızlı ve hukuki yollarla giderebilir.

Kat Malikleri Yönetici Olabilir

Apartman yönetimi zaman zaman bina içerisindeki adaylar tarafından yapılabilirken, bu isteklerin zamanla aidat toplama ya da kararlar alabilme konusunda yetersiz kalabileceği ve daire sakinlerinin kendi aralarında sıkıntıya yol açabileceği görülmüştür. Bu sıkıntıların yaşanmaması ve birçok konuda karar alabilme yeteneğinin hızlandırılabilmesi açısından bina yönetimi ya da site yönetimi gibi birçok işlev kurulan profesyonel şirketlerle yapılacak sözleşmelerle devreye alınmıştır.

Siteler içerisindeki temizlik personelinin, güvenlik personelinin, teknik hizmetlerin, temizliğin ya da havuz bakımı gibi birçok problemin profesyonel şirketler tarafından idare edilip yönetilmesi gerekliliği çok önemli mevzuatlar arasında görülmektedir. Bu ve buna benzer site yönetimi şekilleri içerisinde alınacak fiyat teklifleri toplanacak, aidatlar bu şirketler tarafından daha hızlı ve kolay bir şekilde toplanacak şekilde, kanunun her maddesine uygun ve hatasız olarak yönetim sağlanacaktır. Profesyonel bina yönetimi gibi konularda destek alabileceğiniz Eminol Grup Profesyonel Site Yöneticiliği sitesine başvurabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi