Site İçi SEO Nedir?Anchor

Temelde web sitenizin Google arama motoru sonuçlarıyla ne kadar uyum içerisinde olduğunu göstermektedir. Bunun içerisinde birkaç temel madde bulunmaktadır.

Site İçi SEO Nedir?Anchor
Site İçi SEO Nedir?Anchor seobaz
Bu içerik 0 kez okundu.

Temelde web sitenizin Google arama motoru sonuçlarıyla ne kadar uyum içerisinde olduğunu göstermektedir. Bunun içerisinde birkaç temel madde bulunmaktadır. Anahtar kelimelerinizin hedeflendirilmesi doğru olmalıdır. Hedeflenmiş anahtar kelimelerin hedefi tutturması gerekmektedir. Site içi link yapısının durumunun doğru olması gerekmektedir. İçerik kalitesi önemlidir. Site hızınız sayesinde trafiğiniz fazla olacağı için hız önemlidir.  Sitede geçirilecek sürenin önemi fazladır. Siteye gelen ziyaretçilerin kaç sayfa gezdiği önemlidir. Bu sitede kalma süresini de belirlemektedir. Site içerisinde olan kodların hatalı olmaması gerekmektedir. Hatalı kod yapısı var ise bunların en kısa sürede giderilmesi gerekmektedir. CSS ve JavaScript dosyalarının optimize edilmesi gerekmektedir.

Site içi seo çalışmalarınız analiz edilmelidir. Analizle birlikte sayfaların, sayfa başlıklarının içeriklerin, sayfa açıklamalarının, sayfa içi link yapılarının, kategorilerin, site yazılımlarının, tasarımının ve buna benzer alanların SEO açısından uyumluluklarına bakılmaktadır. Uyumsuzlukların giderilerek, internet sitenizin tamamen SEO uyumlu olması sağlanacaktır.

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO kendi web sitenizde değil başka sitelerden almış olduğunuz destektir. Sosyal ağlar sayesinde alınan destektir. İçerik olarak benzer sitelerden alınmış olan backlinkler olarak bilinmektedir. Bir site size alanınızla ilgili link sunuyorsa bu size destek verdiğini göstermektedir.

Arama Sonuçlarınızı Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Ziyaretçileriniz fazla ve tekrardan geliyorsa bu arama sonuçlarınızı iyi yönde etkileyeceği anlamına gelmektedir. Sabit siteler belirli bir zaman sonra sıralamadan düşmektedir. Bunun için sürekli olarak yeni içerikler girerek sayfanıza gelenlerin ilgisini çekmeniz gerekmektedir. Sitenize yazıdan başka görsellerde kullanmanız gerekmektedir. Görseller anahtar kelimelerle uyumlu olmalıdır. Kullanılan görseller ziyaretçiler tarafından ilgi görmektedir. Arama motorlarında da görsel kısmında çıkmanız önem taşımaktadır. Uzun içerikler her zaman siteniz için önemlidir. Sitenizle alakalı içerikler olması da önemlidir. Bu şekilde arama sonuçlarınızı olumlu yönde etkilemiş olursunuz.

Site haritası Google üzerinden senin kaç sayfanın indekslendiğini görmenizi saplamaktadır. İndeks sayısı sitenizin arama motorundaki sırlamanız için önemlidir. 1000’in altında indeks çıkarsa SEO çalışması yapmanız gerektiğini göstermektedir. Sürekli içerik girilerek indeks sayınızı yükseltebilirsiniz. Site haritasının URL’si Google web master tools aracılığı ile Google’a gönderilmelidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın yıldızlar Cannes festival jürisine hükmediyor
Kadın yıldızlar Cannes festival jürisine hükmediyor
CHP lideri; 24 Haziran'da seçimleri kazanacak
CHP lideri; 24 Haziran'da seçimleri kazanacak