takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 Silikon Hortum

Silikon Hortum

​Silikon hortum, birçok sektörde kullanılan bir ürün olup oldukça kullanışlıdır. Silikon materyali ise, yalıtkanlık özelliği ile birçok sektörde tercih edilen bir maddedir.

Silikon Hortum
Silikon Hortum ahmet
Bu içerik 368 kez okundu.

Silikon hortum, birçok sektörde kullanılan bir ürün olup oldukça kullanışlıdır. Silikon materyali ise, yalıtkanlık özelliği ile birçok sektörde tercih edilen bir maddedir. Sıcaklıklara karşı gösterdiği yüksek direncin yanında kimyasal dayanaklılık özelliği ile de yoğun olarak tercih edilir.

 

 Günümüzde pek çok yerde silikondan yapılmış ürünler karşımıza çıkmaktadır. Silikon kendi başına kullanılabileceği gibi gıda, imalat, otomotiv, sanayi gibi sektörlerde türevlerinin de kullanıldığını görürüz. Bu türevleri arasında silikon hortum pek çok yerde kullanılır. Gıda sektöründe de karşımıza çıkan silikon ürünlerinin insan sağlığını olumsuz etkileyen bir yönü bulunmamaktadır. Bu nedenle kek kalıbı gibi birçok mutfak aletleri gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır.

 

Silikon Hortum Nedir?

 

 Silikon hortumun hem yurtiçi hem de yurt dışı pazarlarında istenilen renk ve ebatta bulunması mümkündür. -30 ve 260 dereceleri arasında dayanıklılık gösterir. Hammadesi olan silikonun birçok çeşidi olduğu gibi silikon hortumların da birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler sektörden sektöre değişiklik göstermektedir. İmalat oranı artan silikon hortum kolay bükülmez ve kırılma olanakları yok denecek kadar düşüktür.

 

 Silikon, önemli bir yalıtkan madde olduğundan silikon maddeleri de aynı şekilde güçlü yalıtkanlık özelliği içerir. Bu nedenle insan sağlığını koruma altına alarak birçok sektörde güvenle kullanılır. İhtiyaca uygun olarak istediğiniz renk ve ebatta silikon hortum siparişlerinizi firmamız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Silikon Hortum Çeşitleri Nelerdir?

 

 Silikon hortumlar yüksek sıcaklıklara karşı gösterdikleri dirençle birçok sektörün ana donanım ürünlerinden olmuştur. Kullanıldığı sektör arttıkça silikon hortumlarındaki çeşitlilik de aynı oranda artış göstermiştir. Gıdadan sanayiye birçok sektörün ihtiyacı olan bu ürünün piyasa üzerinde 3 çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; normal silikon, şeffaf silikon ve PVC silikon hortum çeşitleridir.

 

Silikon Hortumun Kullanım Alanları

 

 Daha çok endüstri ve imalat sektörlerinde kullanılan silikon hortumlar; renk, kalınlık ve boylarına göre birçok sektörün ihtiyacı haline gelmiştir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda firmamızın web sitesi üzerinden uygun fiyat örneği alabilirsiniz. Belli başlı silikon hortumların kullanım alanları:

 

Endüstriyel makineler

 

Gıda sektöründe kullanılan belli ürünler

 

Tıp ve kimya laboratuvarlarındaki cihazlar

 

Otomotiv sanayisi

 

İmalat bölgeleriEv, iş yerleri ve bahçe içlerinde

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Borç verenler şubelerini kesmeye devam ediyor
Borç verenler şubelerini kesmeye devam ediyor
Mülteci takımındaki tüm sporcular açılış törenine katılacak
Mülteci takımındaki tüm sporcular açılış törenine katılacak