Sigaranın Zararına Karşı Elektronik Çözüm

Sigaranın Zararına Karşı Elektronik Çözüm
Sigaranın Zararına Karşı Elektronik Çözüm Emre
Bu içerik 0 kez okundu.

Sigara kullanımı hem kullanan kişi için hem de çevresindeki kişiler için oldukça zararlı bir durumdur. Sigaranın sağlık açısından zararları günümüzde kullanıcıların anlaması için televizyon reklamlarından internet reklamlarına kadar birçok yerde açıklanmaktadır. Sağlık bakanlığının çıkarmış olduğu yasalarca kapalı alanlarda sigara içmek yasaklanmıştır. Özellikle çocukların bulunduğu ortamlarda sigara içmenin çocuklar üzerinde çok fazla olumsuz etki bıraktığı yapılan araştırmalarca kanıtlanmıştır. Sigara kullanan kişilerin ve çevresinde bulunanların astım hastalığı, bronşit hastalığı ve birçok alerjik hastalıklara yakalanması kullanmayan kişilere oranla çok daha fazladır. Sigara kullanımı kişilerde aşırı bağımlılık yaptığı için bırakması zor olabiliyor. Bunun için sağlık bakanlığımızın ve sosyal platformların sigara bağımlılarına destek olmak ve bırakmalarına yardımcı olmak amacı ile yapmış oldukları çalışmalar mevcuttur. Sigarayı bırakmak isteyen kişiler için teknolojik çözümlerde üretiliyor. Günümüzde birçok kişinin sigarayı bırakmasına katkı sağlayan elektronik sigaralar mevcuttur. Elektronik sigara modelleri ile istediğiniz çeşidi seçerek sigaranın zararlarını vücudunuza almadan sigaradan kurtulabilirsiniz.

Özellikle kapalı alanlarda sigara içme yasağının gelmesi ile birlikte sigara kullanan kişiler havanın sıcak veya soğuk olmasına aldırış etmeden dışarıya sigara içmek için çıkmaktadırlar. Hem bulundukları sosyal ortamdan uzaklaşmaları hem de özellikle kışın soğuk havalar nedeni ile daha fazla hasta olmaları sigara kullanan kişileri ve çevresinde bulunan sevdiklerini olumsuz etkileyen unsurlardandır. Elektronik sigaraların koku ve ya duman sorunu olmaması sigara kullanıcıları için bir avantaj olabilir. Kapalı ortamlarda kullanıldığında da bir zararı bulunmayan e sigaralar farklı aromalar eklenerek etrafa kötü koku yaymadan kullanılabilmektedir. E sigara likit çeşitleri elektronik sigaranızı satın aldığınız yerlerde mevcuttur. Kullanıcılar çevrelerine ve kendilerine zarar vermeden sigara alışkanlıklarından elektronik sigaralar sayesinde kurtulabilmektedir.

Elektronik Sigara Sağlığa Zararlı Olabilir Mi?

Sigaranın içinde bulunan binlerce zararlı toksik maddeden arındırılarak üretilmiş olan elektronik sigaraların sağlığa zararı olmadığı açıklanmıştır. Paket sigaralarda bulunan zifir, aseton, naftalin, amonyak, terebentin, bütan, kurşun ve nikel gibi zararlı maddelerin hiç birisi elektronik sigaralarda bulunmamaktadır. Sigara kullana kişilerin en alışkanlıklarından kolay vazgeçemedikleri için sigarayı bırakmalarının daha güç olduğu yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Elektronik sigara el alışkanlığınız için kullanabileceğiniz vücudunuza çok az miktarda nikotin salgılayan ve bağımlılığınızı yavaşça bırakmanıza yardımcı olan bir cihazdır. İnternet üzerinden istediğiniz modelde elektronik sigaraya ulaşabileceğiniz http://www.elektroniksigara.com sitesi model ve e sigara likit ile isteyen herkese elektronik sigara satışı yapmaktadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı