Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Erkeklerde çoğu sebeplerden dolayı sertleşme bozukluğu ortaya çıkabilir. Bu sebeplerin kaynağının bulunması sertleşme sorunu tedavisi için önem arz eder. Sertleşme bozukluğu birçok belirti ile kendini gösterir.

Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı
Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı ahmet
Bu içerik 733 kez okundu.
Erkeklerde çoğu sebeplerden dolayı sertleşme bozukluğu ortaya çıkabilir. Bu sebeplerin kaynağının bulunması sertleşme sorunu tedavisi için önem arz eder. Sertleşme bozukluğu birçok belirti ile kendini gösterir. Kişi cinsel ilişkiyi sürdürebilme isteğine sahip olmasına karşın ilişkiyi sürdürebilecek sertliğe ulaşamaz. Bunun dışında kişi hiç sertleşme yaşayamaz. Ayrıca kısmi sertlik durumu yaşasa da bu, ilişkiyi sonlandırmaya yeterli olmaz. Bu durumların biri veya birkaçının uzun süre boyunca devam etmesi sertleşme bozukluğunun varlığını gösterir.
 
Sertleşme Sorununun Tedavisinden Önce Hastalığa Neden Olan Psikolojik Etkenler
 
Sertleşme bozukluğunun altında birçok sebep olmakla birlikte sertleşme sorunu tedavisi mümkün olan hastalıktır. Psikolojik oluşan nedenler sertleşme bozukluğunun ortaya çıkmasını tetikler. Bunun nedeni kişinin sertleşme sorunu yaşamadan dolayı stres yapması, cinsel ilişki sırasında kaygı duyması ya da başka zihinsel olan sıkıntılar kişinin sertleşme bozukluğu yaşamasına neden olur. Psikolojik olarak ortaya çıkan sertleşme sıkıntısında sertleşme sorunu tedavisi psikolojik yöntemler ile yapılır. Bu psikolojik tedaviler genelde danışmalığı ya da konuşma terapilerini içerir. İlişkiler veya deneyimler konusunda cinsel sağlık uzmanları ile konuşulur. Terapistler, problemlerin birçoğu ile baş etmenin etkili olan yollarını bulmaya çalışır.
 
Sertleşme Sorunun Tedavisinde Cerrahi Olmayan Müdahaleler

Sertleşme bozukluğunun yaşanması durumunda sertleşme sorunu tedavisi için cerrahi olmayan birçok yöntem vardır. Bu yöntemler psikolojik destek almak, ereksiyon haplarını kullanmak, vakum cihazlarını tercih etmek ve penil enjeksiyonları kullanmaktır. Ereksiyon haplarına bakıldığında, sertleşme bozukluğu tedavisinde ilk tedavi alternatifi, Fosfodiesteraz-5 inhibitörleri olarak isimlendirilen ereksiyon haplarının kullanımıdır. Sertleşme bozukluğu yaşayan kişilerin yaklaşık olarak % 70’i oral ilaç tedavisinden yarar görmektedir.

İkinci yöntem penil enjeksiyon tedavileridir. Doktorların, hastalarına ağız yoluyla verdikleri hapların artık sonuç vermediğini fark etmeleri durumunda penise verilen enjeksiyom yöntemine geçerler. Penil enjeksiyon yönteminde başarı oranı yaklaşık olarak %85'tir. Üçüncü tedavi yöntemi vakum cihazlarıdır. Bu cihazlar pek çok ülkede yaygın bir kullanım oranına sahiptir.

Bu cihazların kullanılmadan önce mutlaka doktora başvurulması gerekir. Penise, bir boru içinde pompa vasıta ile negatif basınç yaratılır. Bu basınç, penisin hacmini genişletir ve böylece penisin kan ile dolmasını sağlar. Penisin alt kısmına takılmış olan halka ile ortaya çıkan sertliğin geri gitmesi engellenerek sertliğin korunması amaçlanır. Cerrahi olan yöntem ise penis protezi ameliyatıdır.
 
Penis Protezi Vasıtası İle Sertleşme
 
Sertleşmenin sağlanmasında cerrahi olan yöntem penis protezi ameliyatıdır. Cerrahi olmayan doğal yöntemlerin sorunu çözememesi durumunda penis protezi takımına başvurulur. Anestezi, genel anestezi altında yapılır. Ameliyat esnasında üç parçalı şişirilebilir penis protezi penisin üst kısmına, karnın alt kısmına ve skrotumda yapılmış olan küçük bir kesi yardımıyla koyulur. Detaylı bilgi için https://www.andromed.com.tr/sertlesme-sorunu-tedavisi-ve-penis-protezi adresini ziyaret edebilirsiniz.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere