SERT İÇİMLİ TÜTÜN

SERT İÇİMLİ TÜTÜN
SERT İÇİMLİ TÜTÜN Admin
Bu içerik 59 kez okundu.

 

Tütün çeşitleri bilindiği gibi sigara içmeyi seven tiryakilerin bütçelerini korumak adına son dönemde daha da yaygınlaştığı gözlemlenen bir biçimde en sık tercih ettikleri alternatif çaredir. Ancak içim konusunda tereddüdü olanların tat, ağızda kalan his ve koku gibi tütünlerin kendine has ve türe özgü ayırt edici özellikleri konusunda genelde karar vermekte güçlük çekerler. Tüm bu özellikler açısından farklılıklara sahip olan Adıyaman tütünü türlerini genel olarak sert, orta ve hafif içimli olarak üç alt kategoride incelemek mümkündür.

İçimi itibari ile en yoğun tat ve kokuya sahip olan sert içimli tütün çeşitleri, genel olarak tüm Adıyaman tütünleri ve alt ürünlerinde bulunabilen bir ağırlık ölçütüdür. Farklı tütün türlerinin kendine özgü bu şekilde üç içim ağırlığı olsa da Adıyaman tütünü ve Çelikhan tütünü sert içimli tütün alt türüne sahip olan ve en yaygın kullanılan tütünlerin içerisinde liste başında gelmektedir. Sert içimli tütün özellikle de farklı tütün çeşitleri konusunda deneyimli olan ya da uzun yıllardır tütün kullandığı için bu tada alışkın olanların tercihi olmaktadır. Sigaradan tütüne geçişte başlangıç aşamasında ağır geldiği için pek tercih edilmeyen sert içimli tütün çeşitleri, önceden kullanılan market sigarasının ağırlığına bağlı olarak yine tütüne geçişin ilk zamanlarında denene de bilir. Sert içimli tütün türleri ve tütün fiyatları hakkında bilgi almak için kendi zevkinize uygun ürünleri inceleyebilir, bu sayede bütçenizi korumanın yolunu keşfederken sigara keyfine veda etmek zorunda kalmayabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli BB Başkanı Zolan; Avrupa ile iç içe olan dinamik bir şehiriz
Denizli BB Başkanı Zolan; Avrupa ile iç içe olan dinamik bir şehiriz
Diriliş'te Osman Gazi'yi Oynayacak Kişi Belli Oldu
Diriliş'te Osman Gazi'yi Oynayacak Kişi Belli Oldu