Seramik Cephe Kaplamalarında Klipsli Sistem

Seramik Cephe Kaplamalarında Klipsli Sistem

Seramik cephe kaplama sistemi, evlerde ya da binaların dış yüzeylerinde taşıyıcı alüminyum konstrüksiyon ile beraber uygulanan kaplama sistemine verilen isimdir.

Seramik Cephe Kaplamalarında Klipsli Sistem
Seramik Cephe Kaplamalarında Klipsli Sistem ahmet
Bu içerik 328 kez okundu.

Seramik cephe kaplama sistemi, evlerde ya da binaların dış yüzeylerinde taşıyıcı alüminyum konstrüksiyon ile beraber uygulanan kaplama sistemine verilen isimdir. Çeşitli özellikleri ve fonksiyonları bünyesinde barındıran seramik cephe kaplama türü, günümüzde en sık kullanım oranına sahip olan cephe kaplama çeşitlerinden bir tanesidir.

 

 Seramik Cephe Kaplamalarında Isı ve Ses Yalıtımı

 

 Seramik cephe kaplamalarının çeşitli fonksiyonu bulunur. Bu fonksiyonlardan en önemlisi bu yapıların ateşe karşı dirençli bir oluşuma sahip olmasıdır. Özellikle yangın ihtimallerine karşı seramik cephe kaplama kullanımı ideal seçeneklerden biridir. Bu nedenden dolayı birçok kamu ve özel binaların dış kısımlarında seramik cephe kaplama çeşidi bulunur. Bunun dışında bu kaplamalar, ısı ve ses yalıtımını sağlamakta güçlü olan bir kaplama çeşididir.

 

 Ses izolasyonu ile birlikte iç ve dış taraftaki seslerin ve gürültülerin iç içe geçmesini engeller. Bunun sonucunda binanın iç mekânları çok daha sessiz bir konumda olur. Isı yalıtımı ile birlikte seramik ile kaplanmış olan bina yüzeyleri ısı geçişini engelleyen bir mekanizma oluşturur. Bu mekanizma sayesinde iç mekânlardan ısı geçişi gerçekleşmez ve bu mekânlar daha iyi bir sıcaklığa erişir.

 

 Seramik Cephe Kaplamalarında Montajlama Sistemi

 

 Seramik cephe kaplamalarında uygulanan çeşitli montajlama sistemi bulunur. Bu sistemlerin her biri yapılış şekline göre değişiklikler gösterir. Beş tane montajlama tekniğine sahip olan seramik cephe kaplama türü, hangi montaj çeşidi ile yapıldığına bakılmaksızın aynı amaca hizmet eder ve sonucu verir. Bu kaplamaların yapıldığı montaj sistemleri şunlardır; yapıştırma sistem, agraflı sistem, multiklipsli sistem, gizli kanallı sistem ve klipsli sistem olmak üzere beş gruba sınıflandırılır.

 

 Seramik Cephe Kaplamalarında Klipsli Sistem

 

 Seramik cephe kaplamalarında kullanılan montaj çeşitlerinden biri klipsli montaj sistemidir. Bu sistemde seramikler, paslanmaz çelikten oluşan klipsler ve EPDM fitillerle birlikte taşıyıcı alüminyum profiller üzerine monte edilir. Bu montaj sistemi oldukça ekonomik bir sistemdir. Bununla birlikte güven duyulan bir montaj çeşididir.

 

 Seramik Cephe Kaplamalarının Alanları

 

 Her alanda kullanılabilen ve uygulanabilen seramik cephe kaplama işleminin en çok görüldüğü alanlar alışveriş merkezleridir. Bunun dışında evlerde, binalarda, spor merkezlerinde de bu kaplamaları görmek mümkündür.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere