Schapelle Corby: 'Ganja Queen' taciri, Bali'den sınır dışı edildi

Mahkûm edilen Avustralyalı uyuşturucu kaçakçısı Schapelle Corby dokuz yıl hapis ve üç yıl Endonezya'da şartlı tahliye sonrasında Brisbane'ye döndü.

Schapelle Corby: 'Ganja Queen' taciri, Bali'den sınır dışı edildi
Schapelle Corby: 'Ganja Queen' taciri, Bali'den sınır dışı edildi Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Eski güzellik terapisti, 2004 yılında Bali havalimanında 4.2 kilo sivri uçlu sivri uçlu sivrisinek ile tutuklanmış ve ertesi yıl cezalandırılmıştır.
Davası Avustralya ile Endonezya arasındaki dış ilişkileri etkiledi ve bazıları çok sayıda Avustralyalıyı öfkelendirdi, bazıları cezasını çok sert gösteriyordu.
Boyunca masumiyet ilan etti.
Corby'nin gidişine yardım etmek için yüzlerce polis memuru görevlendirildi. Endonezya'da yaşayan kızkardeşi Mercedes, arabayla yürürken gazetecilerin kameralarından korur.
Corby , aracın renkli pencerelerinin arkasında görülen medya skrumunun Instagram üzerine bir video yayınladı .
Brisbane'ye uçuş yapmak için Bali villanızdan havaalanına konvoyla bindirildi.
Ona iniş sırasında yerel saatle (19: 00 Cumartesi GMT) Pazar 05: 00'da o ve kız kardeşinin bekleyen bir kamyonet konvoyuna girdikleri bildirildi.

Corby, yeni Instagram hesabında köpeklerinin resmini de gönderdi ve onları özleyeceğini söyledi.

Endonezya'nın uyuşturucu kanunları, esrar ve eroin ve kokain dahil olmak üzere diğer uyuşturucular arasında hiçbir ayırım yapılmaksızın Avustralya'dan daha katıdır.
2015 yılında uyuşturucu kaçakçılığı suçundan sonra iki Avustralyalı idam edildi.
Analiz - Phil Mercer, BBC News, Sydney
Şubat 2014'te, muhtemelen Avustralya'nın en meşhur yurtdışı tutsağı olan Schapelle Corby, Bali'nin Kerobokan hapishanesinde serbest bırakıldı, ancak şartlı tahliye sırasında Endonezya tatil adasında kalmaya zorlanmıştı.
Son üç yıldır Kuta'nın turizm merkezi olan Endonezyalı erkek arkadaşıyla sessizce yaşıyordu, arada bir gece sahilde yüzme ve koşu yapıyordu.
Bununla birlikte, Queensland'de mahkum edilmiş bir uyuşturucu kaçakçısı olarak eve dönmek çok farklı olacaktır. Burada, Corby bir hanenin adı ve kesinlikle kısa vadede medya tarafından acımasızca takip edilecek.
13 yıl önce tutuklandığında milli takıntı haline geldi ve o da kalır. Avustralya hala bölünmüştür; Bagajında ​​4 kg'dan fazla esrar harap olan bozuk bagaj işçilerinin karıştığı bir komplo kurbanı olduğunu iddia ettiği gibi suçlu mu yoksa suçlu mu?
Ancak Endonezya'da böyle bir tartışma yok. Orada, eski güzellik terapisti basit bir suçlu olarak görülüyor.
Corby, yerel medyanın zihinsel rahatsızlığı olan baroların arkasındaki mücadelelerini izlerken, Avustralya'da halka sempati verdi. Ancak Endonezya'da bir suçlu olarak görülüyor.
Bali düzeltmeleri şefi Surung Pasaribu şunları söyledi: "Onu tövbe etmesi için dua edeceğiz, Tanrı insanları doğru yoldan geri almak istiyor."
Corby'nin cezası Endonezya cumhurbaşkanına itirazda bulunulduktan beş yıl sonra kesildi ve iyi davranış için çeşitli nedenlerle cezalandırıldı.
2014'te cezaevinden tahliye edilmesine rağmen, üç yıl boyunca şartlı tahliye koşullarında Bali'yi terk edemedi.
Corby 2007 belgeseli "Ganja Kraliçesi" nin konusuydu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı