Saygısız Eski Bakanı Tsochatzopoulos, şimdi Syrizayı Destekliyor

Hapisten çıktığı andan itibaren ilk büyük TV röportajında ​​eski Savunma Bakanı Akis Tsochatzopoulos SYRIZA'ya destek geldi. Panhellenic Socialist Movement (PASOK) hükümetlerinde eski önemli bir kabine üyesi olan Tsochatzopoulos, yasadışı rüşvet için yaklaşık 54 milyon avro almakla suçlanıyor ve 2013'te 20 yıla mahkûm edildi.

Saygısız Eski Bakanı Tsochatzopoulos, şimdi Syrizayı Destekliyor
Saygısız Eski Bakanı Tsochatzopoulos, şimdi Syrizayı Destekliyor Admin
Bu içerik 20 kez okundu.

 

Hastalık nedeniyle Mayıs ayı başında hapishaneden serbest bırakıldı.

Bugün yapılacak seçimlerde oy kullanacağına dair bir soruya cevap veren Sarkozy, "Şu anda destekleyebileceğiniz tek şey SYRIZA" dedi.

Bay Tsochatzopoulos Yunan siyasi sistemini hiçbir siyasi partinin vatandaşlara ilham sağlayamadığını söyleyerek "bulanık" olarak nitelendirdi.

SYRIZA, sol ideallerine diğer herhangi bir siyasi partiden daha yakın olduğunu da sözlerine ekledi. "Alternatif yoksa başka ne için oy kullanabilirsin?"

Tsochatzopoulos 1996-2001 yıllarında savunma bakanı olarak görev yaptı. 2010'da yetkililer harcamaları ve varlıklarının menşei hakkında soruşturma başlattı. O, Ferrostaal denizaltı şirketinin rüşvet davası gibi, çok-milyonlarca geri tepme skandalına maruz kalmakla suçlanıyor.

Genel olarak, Yunan silahlı kuvvetleri için silah alımlarında fahiş rüşvet almakla suçlanıyordu. Ayrıca, Alman devi Siemens tarafından rüşvet verilen çok sayıda Yunan siyasetçisi arasında yer aldı.

11 Nisan 2011'de skandal suçlamaları nedeniyle PASOK'dan atıldı. O yılın Mayıs ayında Yunan vergi dairesi mali suç birimi (SDOE) tarafından soruşturuldu. Ocak 2012'de savcı tarafından sahte mal varlığının ilan edilmesi için çağrıda bulundu. O yıl Nisan ayında vergi kaçakçılığı ve kara para aklama suçlarından tutuklandı. Üç offshore şirketi aracılığıyla milyonlarca maddi varlık ve para aklamanın olduğu tespit edildi.

7 Ekim 2013'te uzun bir duruşmanın ardından 54 milyon avroluk yasadışı rüşvet almakla suçlandı ve 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Eşi Stamati ve onun suç ortağı 17 kişi de zaman ayırmaya mahkum edildi.

Ekim 2016'da Tsochatzopoulos, sağlık sorunları nedeniyle bir dizi temyiz başlattı. Nisan ayında kalp ameliyatı geçirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'