SATIŞ DANIŞMANI İŞ İLANLARI

Oldukça geniş bir çalışma alanını barındıran satış danışmanlığı, son yıllarda trendi en fazla yükselen iş ilanlarından biri oldu.

SATIŞ DANIŞMANI İŞ İLANLARI
SATIŞ DANIŞMANI İŞ İLANLARI zgtanitim
Bu içerik 0 kez okundu.

Oldukça geniş bir çalışma alanını barındıran satış danışmanlığı, son yıllarda trendi en fazla yükselen iş ilanlarından biri oldu. Satış danışmanları, ağırlıklı olarak satış ve pazarlama faaliyeti gösteren firmalar kadar, kendi ürettiği ürünün ve hizmetin tanıtımını ve satışını yapan firmalarda bu görevi yerine getiren kişilerdir. İsbul.net iş ilanları verilerinden derlenen bilgilere göre, satış danışmanı iş ilanları içerisindeki firmalar, ikna kabiliyeti yüksek, iletişim becerisi kuvvetli, dışa dönük, girişimci ruhlu, dış görünümüne önem veren, satış ve pazarlama alanında kendini yeterli gören kişileri personel olarak bünyelerine katıyor. Özellikle de yeni fikirler ve projeler üretebilen, pazarlama ve satış konusunda yetenekli, esnek ve yoğun iş temposuna ayak uydurabilen kişilerin büyük başarı elde ettiği satış danışmanlığı iş ilanları, diğer iş ilanları içerisinde en yüksek paya sahip olan pozisyon olarak da dikkatleri üzerine çekiyor.

Perakende sektörünün bel kemiği olan satış danışmanlığı, başta mağaza satışı olmak üzere pek çok sektörde en fazla aranan pozisyonların başında geliyor. İsbul.net satış danışmanı iş ilanları içerisinde ilan veren firmaların sektörel dağılımına bakıldığında ise perakende sektörünün ilk sırada yer aldığını görülmektedir. İsbul.net istihdam raporuna göre, satış alanında en fazla iş başvurusunun yapıldığı pozisyonları şu şekilde sıralanıyor:  Mağaza satış elemanı, mağaza görevlisi, satış danışmanı, satış temsilcisi, müşteri temsilcisi. Satış asistanı, pazarlamacı, satış pazarlama uzmanı, satış pazarlama koordinatörü, satış müdürü, pazarlama müdürü, satış pazarlama elemanı, saha satış personeli, saha satış elemanı. Diğer taraftan kasiyer, tezgâhtar ve mağaza yönetici adayı pozisyonlarının da ilgi gördüğü rapora göre, en çok aranan 10 pozisyonun lideri ise yine satış danışmanı olarak karşımıza çıkıyor.  İşte en fazla aranan ilk 10 pozisyon: Satış Temsilcisi, Muhasebe Elemanı, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Sekreter,  Makine Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Resepsiyonist, İngilizce Öğretmeni, Elektrik Mühendisi ve Mimar.   Her yıl başvuru oranlarını hızla arttıran ve gözde meslek olmayı sürdüren satış danışmanı iş ilanları içerisinde en fazla ilan veren sektörler ise sırasıyla, perakendecilik, turizm otelcilik, tekstil, yapı-inşaat, gıda, bilişim, üretim-imalat ve sağlık oldu.            

 

Kaynak : https://www.isbul.net

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı