Satın Alırken Hangi Alman Cinsi Köpek Tercih Edilmelidir?

Satın Alırken Hangi Alman Cinsi Köpek Tercih Edilmelidir?
Satın Alırken Hangi Alman Cinsi Köpek Tercih Edilmelidir? Emre
Bu içerik 107 kez okundu.

  Almanya; hayvan evcilleştirme ve eğitme alanlarında oldukça başarılı bir ülkedir. Bu durumdan dolayıdır ki birçok hayvan cinsinin kökeninin oluşması bu bölgeden dayanmaktadır. Ülke hayvanları eğiterek çok çeşitli görevlerde kullanmayı başarmıştır. Köpekler en kolay evcilleşen hayvanlardır. Almanlar köpekleri eğiterek çok farklı görevlerde kullanmaktadırlar. Satılık köpek arayan bireyler bu hususlardan dolayı alman kökenli köpek cinslerini tercih etmek istemektedirler. Yıllar içince bu bölgeden köken alan çok sayıda köpek cinsi şuan satışa sunulmaktadır. Hayvan severler kendi tercihlerine göre bu cinslerden kendilerine uygun olan cinsi seçmektedir. Satılık köpek ilanlarını inceleyenlerin önüne en çok iki köpek cinsi ilanları çıkmaktadır. Bu cinsler alman kurdu ve doberman cinsleri olarak sayılabilir.  

 Alman Çoban Köpeği Olan Alman Kurdu

  Cins alman kökenli en popüler köpek cinslerinden biridir. Bu cins adına açılan satılık alman kurdu ilanlarına bakan kişiler genellikle bekçi köpeği olarak kullanmak istemektedirler. Bu cins dışarıdan gelecek tehlikelere ve düşmanlara karşı sahibini en iyi şekilde korumaktadır. Satılık alman kurdu ilanlarına bakan bireylerin bilmesi gereken diğer en önemli özellik bu cinsin dengeli olan karakteridir. Dengeli karakteri ile bu köpeği küçük çocuklar ile rahatlıkla yalnız bırakabilirsiniz. İçgüdüleri sayesinde zarar vermemesi gereken kişileri çok iyi ayırt etmektedir. Bununla birlikte çocuğunuz ile çok güzel oyunlar oynayabilirler. Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak adına alınabilecek ender köpek tarzlarından biridir.  

 Alman İş Köpeği Doberman

  Bu cins köpekler küçük yaşlarından itibaren sürekli eğitime uğramalıdır. Satılık doberman ilanlarına bakan hayvan severler küçük yaşlarda bir köpek alması önerilmektedir. Dobermanlar eğitildiklerinde ev hayvanları ve insanlar ile çok iyi geçinmektedirler Bu köpeklerin içgüdülerinden dolayı davetsiz misafirleri sevmezler ve gördüklerinde saldırgan olurlar. Bu yüzdendir ki satılık doberman cinsler daha yaşına varmadan satışa sunulmaktadır. Dobermanlar zarif ve kaslı bir yapısına sahiptir. Doberman bakıcısının en çok dikkat etmesi gereken nokta onların kontrolsüz bırakılmaması gerektiğidir. Kontrolsüz bırakıldıklarında bu cinsler dikkat çekmek isteyebilirler. Eğitimini tamamladıklarında ise iyi bir koruyucu bir köpek olabilir. Dobermanlarda sahibine bağlı olma eğilimi vardır. Doberman dişi ve erkekler arasında bazı karakter farklılıkları vardır    

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması