Sarsılmış Silikon Vadisinde 'makul' için bir açıklama

Sarsılmış Silikon Vadisinde 'makul' için bir açıklama

Geriye dönüp, Uber'deki birden fazla skandalın Travis Kalanick'i baş yönetici olarak kaldırıp, Silikon Vadisi'ndeki kültürel değişimin başlangıcını gördüğü bu hafta gerçekleşecek olayları görüyoruz.

Sarsılmış Silikon Vadisinde 'makul' için bir açıklama
Sarsılmış Silikon Vadisinde 'makul' için bir açıklama Admin
Bu içerik 413 kez okundu.

 

Cuma günü, böyle bir kaymanın nasıl bir şeklinin olacağına dair işaretler gördük.

LinkedIn kurucu ortağı Reid Hoffman, yürüttüğü platformda yaptığı bir yazıda , teknoloji endüstrisinin - ve karmaşık örümceğin içindeki ilişkiler ağının - yetki belgesi olarak adlandırdığı şey hakkında anlaşmaya varması gerektiğini ileri sürdü. Sorumlu, mesleki davranış, ancak teknoloji işinde görünüşte ev dövülmesi gerekiyor.

Bay Hoffman'ın - bir dakikalık daha ayrıntılı olarak inceleyeceğim - posteri Perşembe günü The Information tarafından yayımlanan ve yalnızca abone olabilecek bir teknoloji haber servisi olan habersiz bir raporu izledi .

Belli başlı bir girişim kapitalist Justin Caldbeck tarafından Cuma öğleden sonra İkili Sermaye'den yoksunluk izni alan yönetici ortağı olduğu için cinsel tacize uğradığını iddia eden ayrıntıları paylaştı.

Bilgi, bazıları kimliklerini kamuya açıklamayı seçen bazı kadınları aktardı - bu endüstride sıkça kullanılan bir tutum değil, ama Susan Fowler, şirketteki tedavisi hakkında blog yazan eski ubber çalışanın çabalarından çekildi. Uber'in acı aşaması.

Rapordan şunları söyledi: "iddiaları yapan kadınlar arasında, Google Desktop'ı birlikte kuran ve Minted'in CTO'su olan Niniane Wang, seyahat planlama ve rezervasyon hizmeti Journy'nin kurucularından Susan Ho ve Leiti Hsu yer alıyor.

"Bayan Wang, Caldbeck'i gayri resmi olarak teknoloji şirketi işinde bulmaya çalışırken onunla yatmaya çalıştığını iddia ediyor.

"Bayan Ho, Sayın Caldbeck, start-up yatırımlarını tartışırken, kısa mesaj gönderdiklerini bildirerek gece ortasında görüştüğünü söyledi.Ms Hsu, Caldbeck'in Manhattan'daki otel barında masanın altına kaydığını söyledi.

'Birçok hata'

Caldbeck, iddia üzerine Cuma öğleden sonra yanıt verdi.

Axios tarafından bildirilen ilk bildiride "Son 24 saat hayatımın en karanlıktı" dedi .

"Kariyerim boyunca çok hatalar yaptık, bazıları bu hafta ışığa çıkarıldı. Davranışlarım için üzgün olduğumu söylemek kategorik bir önergedir. Hala söylemeliyim: Ben çok, bu yüzden afedersiniz."

"Toplumsal cinsiyet düşmanlığı" ortamına katkıda bulunduğu için özür dilediğini söyledi.

"Risk sermayesinin dinamikleri, adil olmayan bir şekilde adil değil" diye konuştu.

"Erkek girişim kapitalistleri ile kadın girişimciler arasındaki etkinin boşluğu korkutucu ve davranışımın cinsiyete-düşmanca bir çevre oluşturmada rol oynadığından nefret ediyorum, herhangi bir kişinin cinsel kazanç karşılığında bir güç konumundan faydalanması çirkin ve ahlak dışıdır. , Bence şu an yaptığım tam buydu. "

Nezaket Sözü

Dünyadaki milyonlarca insan tarafından kullanılan Uber'den farklı olarak, Sayın Caldbeck'e karşı yapılan iddialar pek çok başlık oluşturmaz. Sayın Caldbeck, Silikon Vadisi'ndeki birçok yatırımcı gibi iyi bilinirken, halkın çoğunluğunun göremeyeceği bir dünyada faaliyet göstermektedir.

Ancak, Uber skandalından çok kısa bir süre sonra olduğu gibi, bu düşmenin lütfeden kaynaklanan sonuçları, daha önce konuşmaktan endişe duyanların daha büyük bir resme işaret ettiğini ve buna değer bir risk olduğuna karar verdiklerini belirtti.

Ancak LinkedIn'in Mr Hoffman, yatırımcılarla paralarını isteyenlerin (cinsel gelişmeler değil) kötüye kullanımının önlenmesinin zor olduğunu belirtiyor. Bir şirkette, iyi firmaların istismarın önlenmesi için kapsamlı İK tedbirlerini kullanabileceği bir şirket içindeki bir yönetici-çalışan ilişkisinin aksine, bunlar ayrı işletmelerden gelen insanlar ile güç dengesinin bir yönde ağır basıldığı kişiler arasındaki etkileşimlerdir.

Başka bir deyişle, basına gitmekten, korkutucu ve potansiyel olarak kariyer sınırlayıcı bir yaklaşımdan başka şikâyet "başvurmak" için bir yol yok.

Hoffman, "Sanayinin bir çeşit endüstri çapında insan kaynakları fonksiyonu inşa etmeye aktif bir şekilde çalışması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

"Dolayısıyla, böyle bir davranışa giren girişim kapitalistleri, görüşleri bir çalışana yönlendirilirse yapılacakları gibi aynı sonuçlarıyla karşı karşıyadır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi
Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi