Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi, Bosna’nın en sık tercih edilen üniversitesi olması yanında Balkalanların en büyük üniversitesidir.

Saraybosna Üniversitesi
Saraybosna Üniversitesi seobaz
Bu içerik 43 kez okundu.

Saraybosna Üniversitesi, Bosna’nın en sık tercih edilen üniversitesi olması yanında Balkalanların en büyük üniversitesidir. Uzun süredir eğitim sektörünün lider üniversitelerinden biri konumunda olan Saraybosna Üniversitesi , lise diploması ile öğrenci kayıdı yapabilmektedir.Üniversite bünyesinde 47 farklı ülkeden yaklaşık 2000 öğrenci bulunur.   Üniversitedeki etnik çeşitlilik Türk öğrencilerin kendilerini rahat hissedebilmelerine yardımcı olacaktır. Planlı ve verimli bir eğitim deneyimi yaşayabilmek için gereki planlamayı uzmanların yapmasına izin vermeniz gerekir.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları, başvurmak istediğiniz üniversitelerin başvuru koşullarını öğrenir ve sizlere bu doğrultuda hizmet verirler.Yurtdışı danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak komplike belge düzenleme işlemleri ve vize alma sorunlarıyla uğraşmak durumunda kalmazsınız.Başvurduğunuz eğitim danışmanlğı servisi bu uygulamaları sizler için gerçekleştirecektir. Saraybosna Üniversitesi’nin dünayaya tanıtılması ilk kez 2003 yılında gerçekleştirilmiştir.Günümüzde Saraybosna Üniversitesi dünyanın en iyi 30 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Saraybosna Üniversitesi, eğitim sektöründeki yenilik ve gelişmeleri yakından takip etmekte olan bir üniversitedir. Üniversitenin diş hekimliği , eczacılık , cerrahi gibi bölümlerine sınavla öğrenci alınır. Medikal fakültede yer alan bölümler dışındaki bölümlere gerekli ücreti ödedikten sonra lise diplomanız ile kaydolabilmeniz mümkündür.

Saraybosna Üniversitesi, interaktif eğitim konusunda gelişmiştir ve öğrencilerine çeşitli staj imkanları sunmaktadır. Bu stajlar öğrencilerin gelecek hayatlarında faydalı olacak uygulamalardır. Universitede hazırlık sınıfı okumak opsiyonel bir durum olsa da birçok öğrenci ilk senesinde ülkenin dilini öğrenebilmek üzere hazırlık sınıflarını okumayı tercih etmektedir. Saraybosna Üniversitesi, Avrupa ülkeleri tarafından tanınmaktadır .Saraybosna Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra sizlere verilecek olan diploma içerisinde Europass eki bulunur. Europass eki ( mavi diploma) Avrupa ülkelerinde çalışabilmenizi sağlar. 

YÖK, Europass damgalı diplomaları tanımaktadır. Bu sebeple Türkiye’de de çalışabilmeniz mümkün olacaktır. Saraybosna’da üniversite okumanın maliyeti Türkiye’de herhangi bir üniversitede okumanın maliyetinden çok daha düşüktür. Hesaplı fiyatları sebebiyle Saraybosna Üniversitesi, dünyanın her yerinden, her yıl binlerce beyin göçü almaktadır. Anadilde eğitim veren Saraybosna Üniversitesi, Türkçe eğitim konusunda da gelişmiştir. Dilerseniz Saraybosna Üniversitesi’ne kayıt olduktan sonra,  üniversitenin anlaşmalı olduğu ülkelerdeki okullara geçiş yapabilirsiniz. Yüksek lisans, master, lisans tamamlama ve lisans programları için Saraybosna Üniversitesi ideal niteliktedir.

Saraybosna Üniversitesi’nde Okumak İçin Yapmanız Gerekenler 

İlk kez yurtdışına çıkacak veya yurtdışında eğitim konusunda herhangi bir bilgisi bulunmayan bireylerin mutlaka eğitim danışmanlığı firmalarından faydalanmaları gerekir. Eğitim danışmanlığı firmaları nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda emin olmayan bireyler için yol göserici niteliktedir. Türkiye’deki en iyi kurumsal yurtdışı eğitim danışmanlığı servisi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması olarak bilinir. Bu firma bünyesinde bulunan çalışanlar öğrencilere bireysel destek sunmaktadırlar. Diğer danışmanlık firmaları ile kıyaslandığında Eurostar Yurtdışı eğitim danşmanlığı firması çok daha hesaplı fiyatlara hizmet vermektedir. Firmanın hizmetlerinden faydalanmak için çağrı merkezini aramanız ve randevu almanız gerekecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin