Saraybosna için Bregovic kalem mektupları

Balkan rock yıldızı Goran Bregoviç için memleketi ve muzesi Saraybosna bir şehirden daha fazlası. Bu, dini çatışma ile parçalanabilen çokkültürlü bir yaşam biçimi için bir metafordur.

Saraybosna için Bregovic kalem mektupları
Saraybosna için Bregovic kalem mektupları Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

AFP'ye, "Bugün Avrupa'da gördüğümüz şey Saraybosna 'da ilk gördüğümüz şey: bir komşusu, bir gün iyi bir komşu, bir sonraki gün başka bir din olduğunuz için sizi vuruyor" dedi. "Saraybosna her zaman benim ilkem oldu metafor. Bugün sadece bir şehrin adı değil. Bu bizim zamanımız için bir metafor. "    

67 yaşındaki son albümü "Üç Mektupla Saraybosna'dan" kırılgan dini uyum ve yerli halkı olan Bosnalı sermayeye ayırıyor. Bu yıl dünya turu talep eden ünlü müzisyen, Düğün ve Cenaze Orkestrası ile 130 aşama aşkın bir süre içinde "Ben TV için kim video yapmayan biri değilim. Ben eski moda ...

Ben tüm dünyayı albümümü tanıtmak için geziyorum "diyor. AFP'ye, Belgrad'daki stüdyosunda bir gülümseme ile söylerken, canlı trompet sonraki odadan sürüklenip duruyor. Yeni parçalarında İsrailli müzisyenler Asaf Avidan ve Riff Cohen, Cezayirli punk gibi dünya yıldızları yer alıyor. ikon Rachid Taha ve İspanyol şarkıcısı Bebe'nin yanı sıra keman ve orkestra için üç parça.

Bregoviç, Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar tarafından geleneksel olarak oynatılan üç ana ve çok farklı stilleri nedeniyle keman da bir metafor, diye açıklıyor: 1990'ların başında Yugoslavya, kanlı etnikler arası savaşlar dizisine girince, diğer sanatçıların sayısı bir yana kalmayı reddetti. "Babam Katolik bir Hırvat, annem Ortodoks bir Sırp, karım Müslüman. Kimseden nefret edecek konumda değildim. Ben herkes için üzüldüm. "1991'de düzenlenen bir belgeselde, yeni albüm römorunda tekrarlanan bir sahnede genç bir Bregoviç, orta cemaat Saraybosna'da öğle saatlerinde" camiler, kiliseler, katedraller "dışında müzik çalar" dedi. bir utanç "diyor dini bir arada yaşamanın videosunda" bir gün durdurmak zorunda kalırsa ".

"Savaştan bir yıl önce yaptığım bir video bu oldu. Üzücü olan şey orada genç bir adamın bunu gördüğünü görüyorsun, fakat aynı şeyi 67'de yapıyorum "diye konuşuyor AFP.

bregovic Belgrad Saraybosna
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı