takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 Sanat toplayan futbolcular

Sanat toplayan futbolcular

Sporcuların kültür ve sanattan uzak, farklı dünyalardan insanlar olduğu fikri oldukça yaygın ve şaşırtıcı bir şekilde, sanat fuarlarında ve etkinliklerinde pek çok sporcuya rastlamama rağmen, sanata bu kadar dahil olabileceklerine dair hiçbir fikrim yoktu. sanat eserlerini toplama düzeyi.

Sanat toplayan futbolcular
Sanat toplayan futbolcular Admin
Bu içerik 7306 kez okundu.

 

Geçen hafta İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlı Cihangir mahallesinde katıldığım özel bir yemekte futbolcular arasında çok sayıda sanat koleksiyoncusu olduğunu fark ettim. Etkinliğin organizatörü göz doktoru Baha Toygar'dı. Korona öncesi dönemde düzenlediği partiler sanat dünyasında çok ünlendi.

Bu sefer az sayıda insanın katıldığı bir etkinlik düzenledi. Konukların çoğu sanatçıydı. Ressam Ekrem Yalçındağ, Burcu Perçin ve Ali Elmacı ile fotoğrafçı Fethi Karaduman davetliler arasında yer aldı.

Yalçındağ, etkinliğe biraz geç geldi ve bahane olarak resimlerinin koleksiyoncusu olan futbolcu Volkan Demirel'in atölyesini ziyaret ettiğini söyledi.

Spor dünyasında daha fazla koleksiyoner olup olmadığını ve kimin resimlerini satın aldıklarını merak etmeme neden oldu.

Yakında merakım azaldı. Spor dünyasında sanat koleksiyoncusu olarak öne çıkan insanları tanımaya başladım. En büyük koleksiyonlara sahip olanlar arasında Demirel, Servet Çetin ve Selçuk İnan öne çıkıyor. Demirel, spor dünyasını sanat biriktirmeye teşvik eden isimlerden biriydi. Serdar Aziz'in de önemli bir koleksiyonu var.

Basketbol dünyasından Barış Ermiş ve Melih Mahmutoğlu resim almaya meraklı iki önemli isimlerden.

Futbol dünyasından insanların daha çok günümüzün önde gelen çağdaş sanatçılarını tercih ettikleri görülmektedir. Eserlerini toplamaya istekli oldukları sanatçıların bir listesi:

- Servet Çetin: Ekrem Yalçındağ, Ramazan Bayrakoğlu, Haluk Akakçe, Selma Gürbüz, Adnan Çoker, Seçkin Pirim, Bahadır Baruter, Füreyya Koral, Ahmet Oran Yap olmak üzere geniş bir koleksiyona sahip.

- Volkan Demirel: Selahattin Yıldırım, Haluk Akakçe, Ali Elmacı, Şahin Demir, Ekrem Yalçındağ, Erdoğan Zümrütoğlu, Ahmet Oran, Tayfun Gülnar.

- Selçuk İnan: Joan Miro, Ekrem Yalçındağ, Kemal Önsoy, Halil Altındere, Young Deok, Fırat Engin, Eda Baysal, Mehmet Gün, Ahmet Oran, Nesren Jake, Hasan Pehlevan, Ardan Özmenoğlu.

- Volkan Babacan: Ekrem Yalçındağ, Mustafa Ata, Haluk Akakçe, Selma Gürbüz, Ergin İnan, Orhan Umut, Eser Gündüz, Taner Yılmaz, Alican Leblebici, Arzu Akgün.

- Arda Turan: Komet, Murat Morova, Şefik Bursalı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi