SAMSUNSPOR FUTBOL VE BASKETBOL TAKIMLARI

Bilindiği üzere spor ülkemizde oldukça fazla izlenir. Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak, rahatlamak, iyi vakit geçirmek için çoğu insan spora yönelir. Bu sebeple de futbol ve basketbol ülkemizde önemli bir yere sahiptir.

SAMSUNSPOR FUTBOL VE BASKETBOL TAKIMLARI
SAMSUNSPOR FUTBOL VE BASKETBOL TAKIMLARI
Bu içerik 0 kez okundu.

Bilindiği üzere spor ülkemizde oldukça fazla izlenir. Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak, rahatlamak, iyi vakit geçirmek için çoğu insan spora yönelir. Bu sebeple de futbol ve basketbol ülkemizde önemli bir yere sahiptir. İstanbul takımları spor konusunda oldukça başarılıdır. Fakat bu konuda Karadeniz bölgesi takımlarının da hatırı sayılır bir başarısı vardır. Bunlardan en başta gelenlerden biri Samsun ilinin gururu olan Samsunspor’dur.

Samsunspor kuruluşu oldukça eskiye dayanan köklü bir spor kulübüdür. 1927’den beri spor alanında faaliyet gösteren Samsunspor hem futbol da hem de basketbol da oldukça iyi zamanlar geçirmiştir. Takımın daha çok özdeşleştiği futbol kulübü 1965 yılında profesyonel olmuştur. Oldukça başarılı dönemler geçirirken bir kaza sonucunda teknik ekibinin ve futbolcularının bir kısmını yitiren takımın bir daha toparlanması zor olmuştur. Bu olaydan sonra küme düşerek iyice sarsılmıştır. Ancak zorluklardan yılmayan Karadeniz insanlarının tekrar toparlanması ve başarılarına başarılar katması beklenen bir şeydi ve oldu. Süper Lig’e yükselerek haftalarca lider kalmayı başaran Samsunspor aynı zamanda 1.Lig’in de en başarılı takımı durumundadır.

Samsunspor’un önem verdiği konulardan biri olan iletişim için haber verme aracı olarak Samsunspor Dergisi çıkarılmaya başlandı. 2004 yılında çıkarılmaya başlayan dergi 2014 yılına kadar çıkmıştır. Samsunspor’un bir de 1967 yılında kurulan basketbol takımı vardır. Oldukça başarılı ve hızlı yükselişli bir takım olan Samsunspor Basketbol Takımı Türkiye genelinde çok kısa bir zaman zarfında çok büyük başarılara imza atmıştır. Ancak bazı maddi sıkıntılar nedeniyle1973-1974 sezonunda ligden çekilerek kapanmıştır. Bu olaydan yirmi yıl sonra basketbol takımı yeniden kurulmuştur. Fakat 2004-2005 sezonunda bu takım da kapanmıştır. Günümüzde Samsunspor’un sadece futbol takımı faaliyet göstermektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U19 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Finalleri aday kadrosu açıklandı
U19 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Finalleri aday kadrosu açıklandı
Cüneyt Çakır, Rusya-Mısır müsabakasında 4. Hakem olarak görev yapacak
Cüneyt Çakır, Rusya-Mısır müsabakasında 4. Hakem olarak görev yapacak