SAMSUNG'DAN DUYGUSAL EMOJİ ATILIMI

SAMSUNG'DAN DUYGUSAL EMOJİ ATILIMI
SAMSUNG'DAN DUYGUSAL EMOJİ ATILIMI Admin
Bu içerik 3 kez okundu.

Samsung tasarladığı emojilerle kullanıcılara daha duygusal bir dijital dünya sunuyor. Tasarladığı 1.200’ün üzerindeki emojiyi kullanıcılara sunan Samsung, kullanıcı deneyimini iyileştiren emojileri en yeni cihazlarına taşıyor. 2010 yılından itibaren mobil cihazlarına özel emojiler tasarlayan Samsung, bu sayede kullanıcıların, mesajlarına daha fazla duygu ve karakter katabilmesine yardımcı oluyor.

Geçtiğimiz ağustos ayında satışa sunulan Galaxy S6 edge+, kullanıcılara emoji göndererek veya bu kişileri dürterek onlarla çeşitli şekillerde iletişim kurabilmelerini sağlayan gelişmiş “Edge Kişileri” özelliğini kullanıcılarla buluşturmuştu. Bununla birlikte Gear S2 akıllı saat de kullanıcılara mesajları emojiyle yanıtlama seçeneği sunuyor. Oxford Sözlükleri tarafından “2015 Yılının Sözcüğü” seçilen Emoji’lere kullanıcılar direkt olarak cihaz klavyesi veya uygulamalardan erişebiliyor. Dünyanın her yerinde aynı şekilde ifade edilen evrensel jestlerin ve beden dilinin ikonlarla ifade edilmesini sağlayan emojiler, özellikle son yıllarda tasarlanan hareketli ikonlarla, mesajın yazılı ifadeden çok daha net ve sempatik bir şekilde iletilmesine olanak tanıyor.

"İNSANLARIN YÜZ İFADELERİNİ EMOJİLERE AKTARDIK"

Samsung cihazlarına eğlence anlaşıyı katmak için emojilerin gerçeğe yakın tasarlanmasına büyük önem verdiklerini belirten UX (Kullanıcı Deneyimi) Tasarımcısı Erin Jung bunu gerçekleştirmenin bir yolu da detayların gücünü arttırmaktan geçtiğini belirtti. Bir diğer Samsung UX Tasarımcısı July Baek ise emojilerin, millet veya yaş fark etmeksizin herkes tarafından anlaşılabilmesini sağlamak için tasarım sürecinde, uluslararası tasarım standartlarına bağlı kalmak kaydıyla durmaksızın araştırma yürüttüklerini söyledi. Ayrıca, mevcut tasarım trendlerine de ayak uydurmanın da gerekli olduğunu dile getiren Baek günlük yaşamda izledikleri insanların yüz ifadeleri ve jestlerini yarattıkları emoji tasarımlarına da aktardıklarını ifade etti.

 

Kaynak: LOG

 

 

 

samsung samsung emojileri samsung'un yeni emojileri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
uguz42429     2018-05-21 1000000takipci 1000000fotografimi begeniistiyorum
Ömer Yiğit     2018-05-12 Nova, son derece profesyonel bir çeviri ofisi. Herkese tavsiye ederim.
Acracr     2018-05-04 Alışveriş yapmadan önce ekşide ve şikayet var da arattım mosmoda.com ile aynı şirket dolandırıcı diye yorum yapıldığından vazgeçtim..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Merkez Bankası baskı altında hareket ediyor, anahtar oranını artırıyor ve döviz kurunun yükselmesine yardımcı oluyor
Türk Merkez Bankası baskı altında hareket ediyor, anahtar oranını artırıyor ve döviz kurunun yükselmesine yardımcı oluyor
İsrail Parlamentosu,
İsrail Parlamentosu, "Ermeni soykırımı tartışması" nı gündeme getirdi