Samos'taki Göç Eden Kriz Ayrılık Noktasına Ulaştı

Samos Gönüllüleri (SV) insani yardım organizasyonu, tasarlanan kapasite 700 kişiyse bile , 2,200'den fazla kişi Samos göçmen kampının içinde ve çevresinde kalıyor .

Samos'taki Göç Eden Kriz Ayrılık Noktasına Ulaştı
Samos'taki Göç Eden Kriz Ayrılık Noktasına Ulaştı Admin
Bu içerik 338 kez okundu.

 

Gönüllüler göçmenlerin kampın çevresindeki ormanlık alanlarda uyumaya zorlanmaları nedeniyle kaotik aşırı kalabalık durumunu açıklıyor.

Kalabalık seviyesi, barınak, temel sağlık ve tıbbi tesislere erişimi sınırlı olan insanların sağlık ve refah düzeylerinde ciddi bozulmalara neden oluyor. Türkiye'den tekneyle gelen sürekli insan akını için yeterli barınak sağlanmıyor. SV pop-up çadırlarda uykuya dalmak zorunda kaldıkları ve sığınma evlerini hazırladıkları, bunların en az yüzünün kampın çevresindeki ormanlık alanlarda kurulduğu belirtiliyor.

Acil eylem gereklidir

Bogdan Andrei; (SV) koordinatörü, yaşam koşullarını kolaylaştırmak için acil eylem çağrısında bulundu.

"Bu son iki yıldır Samos'ta karşılaştığım en kötü kamp durumudur. Yaklaşan yağış mevsimi, otoritelerin tam anlamıyla somut eylem planına sahip olmadığı için koşulları daha da zorlaştırıyor. Yağmur başladığında, yüzlerce insan çadırlarının arasından sular altında kalacak ve sonuçta ciddi güvenlik riskleri ile uyumak için bir yer bırakmayacak. Büyük çaplı ayaklanmalar her an gerçekleşebilir. "

Sisam'da STK'ların azaltılması

Geçmişte, STK'lar arasındaki yakın işbirliği, kamp yetkililerinin çözüme kavuşturamadığı alanları telafi etmek için gerekli olduğunu kanıtladı. Bununla birlikte, Samos'da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin sayısı küçülmekte ve bu da mülteciler için gerekli olan etkinliklerin ve gerekli hizmetlere erişimin azalmasına neden olmaktadır.

Aynı zamanda, yetkililer arasındaki eşgüdüm ve işbirliği konusundaki ciddi eksiklikler, ihtiyaç duyan kişilere hüküm temin etme imkânımızı da engellemekte, kampın boşaltılmasına yönelik çalışmalar durdurulmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Wayne Williams Kimdir?
Wayne Williams Kimdir?
Denizli'de Kadın Meclisi'nden kadına yönelik şiddete karşı tepki
Denizli'de Kadın Meclisi'nden kadına yönelik şiddete karşı tepki