Şal ve Eşarp Temizlerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Şal ve Eşarp Temizlerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hijyenin öneminin artmış olduğu bu günlerde giysilerimizin temiz olmasına eskisinden çok daha dikkat etmek zorundayız. Özellikle günlük hayatta kullandığımız ürünlerin düzenli bir şekilde temizlenmesini sağlamalıyız.

Şal ve Eşarp Temizlerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Şal ve Eşarp Temizlerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ahmet
Bu içerik 554 kez okundu.

Hijyenin öneminin artmış olduğu bu günlerde giysilerimizin temiz olmasına eskisinden çok daha dikkat etmek zorundayız. Özellikle günlük hayatta kullandığımız ürünlerin düzenli bir şekilde temizlenmesini sağlamalıyız. Kapalı kadınlar için hijyen konusunda en çok dikkat etmeleri gereken husus da elbette şal ve eşarp temizliğidir. Kadınlar, tercih ettikleri şal modelleri ne olursa olsun şal ve eşarplarının modeline ve kumaşına zarar vermeden düzenli olarak ürünlerini temizlemelidir. Bu yazımızda sizlere şal ve eşarp temizliği konusunda dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedeceğiz.

 

 Öncelikle tüm şal ve eşarplar için ilk önerimiz elbette kuru temizlemedir. Çünkü kuru temizlemede her ürünün kumaş yapısına zarar vermeyecek şekilde temizleme işlemi gerçekleştirilir. Örnek vermek gerekirse pıt pıt şal modelinde kumaşın üzerinde dökülecek pek çok malzeme mevcuttur. Ancak kuru temizleme tercih ederseniz şalınızdaki boncuklar zarar görmez.

Abiye şal için de aynı durum söz konusudur. Bu tür şal modellerinde çok fazla boncuk ve işleme yer alır. Şal modelinizin zarar görmemesi için en doğru seçenek kuru temizlemedir. Elbette kuru temizlemenin belli bir maliyeti olduğu da bir gerçektir.

 

 Kuru temizleme maliyeti ile karşı karşıya kalmak istemeyen kişiler için ikinci önerimiz ise elde yıkamadır. Şal ve eşarplarınızı elde yıkarken çok az bir miktar bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Özellikle pamuklu şal modelleri kuru temizleme tercih edilmeyecekse muhakkak elde yıkanmalıdır. Eğer şal ve eşarp sayınız fazla ise tabi ki elde yıkamak size epey zaman kaybettirecektir. Bu durumda son çare makinede yıkamaktır. Ancak makinede şal ve eşarplarınızı yıkarken muhakkak en kısa ve hassas programı tercih etmelisiniz. Asla şal ve eşarplarınıza çamaşır makinesinde sıkma yapmamalısınız. Deterjan olarak da dilerseniz bebek şampuanı kullanabilirsiniz. Bebek şampuanları bebeklerin cildine zarar verilmemesi için en doğal içeriklerde üretilmektedir. Böylelikle şal ve eşarplarınız da çok fazla kimyasala maruz kalmayacaktır. Çünkü bu tür kimyasal ürünler şal ve eşarpların yapısına ve özellikle rengine zarar verebilmektedir. Bu yazımızda bahsettiğimiz hususlara dikkat ederek hem eşarp ve şallarınızı temiz tutabilir hem de onların kumaşına ve modeline zarar vermeden uzun süre koruyabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere