Sahte haberler tarihi

Horatio Clare, 12. Yüzyıl Galını efsanelerini yeni bir kitapta güncelledi. Mit yaratmanın doğruyu ve yalanları nasıl yüceltebildiğini açıklar.

Sahte haberler tarihi
Sahte haberler tarihi Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Galce seyahat yazarı Horatio Clare "Mit oluşturma güçlü bir iş" diyor. "Kendinizden daha sonra kendinizi kim olduğunuza uymayan, özellikle de gençken yapmak istediğiniz bir şey yapabilirsiniz."

Clare, Mayıs ayında Hay Festivalinde başlattığı 10 Gall efsanesini güncellenen bir kitap, Brecon Beacons Mitleri ve Efsaneleri yazmıştır .

Hay'da çekilen bu videoda neden efsanelere ihtiyacımız olduğu, sahte haberler yeni bir efsane biçimi ve hikaye anlatmanın gücü hakkında konuşuyor. Clare, ayrıca , İlyada ve Odyssey'in Yunan mitolojisine ne ait olduğunu Galce mitolojisine veren, 12. Yüzyıl Mabinogionunun modern bir yeniden dile getirilmesi olan The Wild Boar Chase'den okur .

Mullerinden Culhwch ve Olwen'in en eski Arthur aşkı olduğuna inanılıyor ve bir domuzcuk haline getirilmiş İrlandalı bir kral olan Twrch Trwyth karakterini içeriyor. Clare efsaneyi , Tamworth İki - iki domuzun gerçek öyküsüyle birleştirdi 1998'de mezbaha tarafından kaçan Butch ve Sundance. Hay'daki konuşmasında söylediği gibi efsaneler "hepsi borçlanma ve hırsızlıktır" dedi.

Bu öykü veya BBC Kültüründe gördüğünüz başka bir şey hakkında yorum yapmak isterseniz  Facebook  sayfamıza gidin veya  Twitter'da bize mesaj gönderin .

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Melda     2017-06-29 Kesinlikle izleyeceğim teşekkürler
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmada dokuz yaşam tarzı değişikliği demans riskini azaltabilir
Çalışmada dokuz yaşam tarzı değişikliği demans riskini azaltabilir
Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan eleştirilerde bulundu
Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan eleştirilerde bulundu