Sahte haberler tarihi

Horatio Clare, 12. Yüzyıl Galını efsanelerini yeni bir kitapta güncelledi. Mit yaratmanın doğruyu ve yalanları nasıl yüceltebildiğini açıklar.

Sahte haberler tarihi
Sahte haberler tarihi Admin
Bu içerik 61 kez okundu.

 

Galce seyahat yazarı Horatio Clare "Mit oluşturma güçlü bir iş" diyor. "Kendinizden daha sonra kendinizi kim olduğunuza uymayan, özellikle de gençken yapmak istediğiniz bir şey yapabilirsiniz."

Clare, Mayıs ayında Hay Festivalinde başlattığı 10 Gall efsanesini güncellenen bir kitap, Brecon Beacons Mitleri ve Efsaneleri yazmıştır .

Hay'da çekilen bu videoda neden efsanelere ihtiyacımız olduğu, sahte haberler yeni bir efsane biçimi ve hikaye anlatmanın gücü hakkında konuşuyor. Clare, ayrıca , İlyada ve Odyssey'in Yunan mitolojisine ne ait olduğunu Galce mitolojisine veren, 12. Yüzyıl Mabinogionunun modern bir yeniden dile getirilmesi olan The Wild Boar Chase'den okur .

Mullerinden Culhwch ve Olwen'in en eski Arthur aşkı olduğuna inanılıyor ve bir domuzcuk haline getirilmiş İrlandalı bir kral olan Twrch Trwyth karakterini içeriyor. Clare efsaneyi , Tamworth İki - iki domuzun gerçek öyküsüyle birleştirdi 1998'de mezbaha tarafından kaçan Butch ve Sundance. Hay'daki konuşmasında söylediği gibi efsaneler "hepsi borçlanma ve hırsızlıktır" dedi.

Bu öykü veya BBC Kültüründe gördüğünüz başka bir şey hakkında yorum yapmak isterseniz  Facebook  sayfamıza gidin veya  Twitter'da bize mesaj gönderin .

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin