takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
 Şahin Zülfikarlı Kimdir?

Şahin Zülfikarlı Kimdir?

Şahin Zülfikarlı Kimdir?
Şahin Zülfikarlı Kimdir? Admin
Bu içerik 735 kez okundu.

 

1994 yılında Azerbaycan’da dünyaya gelen Şahin Zülfikarlı, liseye kadar Bakü’de okudu. Televizyonda izlediği ve ailesinden dinlediği Türkiye’ye karşı büyük bir hayranlık duydu. 2010 yılında Türkiye’ye yerleşti. Önce Marmara Üniversitesi’nde Turizm diploması, sonrasında Bilgi Üniversitesi’nden İşletme diploması aldı.

Öğrencilik yaşamı boyunca ekonomiye ve ticarete merak duydu. Türkiye’deki potansiyelin güçlü olduğunu düşünerek mezun olduğunda burada kalmaya ve yatırım yapmaya karar verdi. Ailenin tecrübesinin olduğu demir sektöründen başladı ve Sönmezler Metal’i kurarak başına geçti. Şahin Zülfikarlı önderliğinde Sönmezler bir marka geldi ve çelik boru üretiminde Türkiye’nin ihracat yıldızlarından oldu.

Yeni yatırımlara açık olan ve kurduğu genç ekibine güvenen iş adamı, Türkiye’nin lider sektörlerinden olan inşaata kayıtsız kalmadı. Prestijli konutlar ve iş merkezleri ile İstanbul’a birçok yeni yatırım alanı kazandırdı. Şahin Zülfikarlı projeleri inşaat dünyasında büyük ses getirdi. Firmanın halen Kozyatağı ve Bağdat Caddesi’nde devam eden birçok projesi bulunuyor. Ayrıca iş adamı, sektörel durgunluğun atlatılmasına sonra yeni projelerinin de aktif edileceğini söylüyor.

Şahin Zülfikarlı turizm eğitimini de otel işletmeciliği ile taçlandırdı. Marmaris’te bulunan Poseidon Butik Otel ile ülke turizmine destek verdi. Turizmin tekrardan güçlenmesinden sonra yeni otel ve tatil köyü projelerine ağırlık verdi. Son olarak gıda sektörüne yeni bir mecra kazandırdı ve 555-IST Cafe zincirini kurdu.  Bu projenin kendisi için önemli olduğunu söyleyen iş adamı, kafe zincirine 50 şube hedefi koydu ve 35 milyon dolarlık bütçe ayırdı.

Çalışkan, azimli, kararlı ve vizyon sahibi olan Şahin Zülfikarlı, işçileriyle olan ilişkisi bakımından oldukça farklı ve sempatik bir profil çiziyor. Çalışma arkadaşlarını dost olarak görüyor ve güleryüzüyle ekibine enerji saçıyor. En belirgin özelliği çalışkanlık olan yatırımcı, her gün şantiyeleri geziyor ve tüm birimlerin sorunlarını birebir dinliyor.

Şahin Zülfikarlı, yapmış olduğu işlerde karlılıktan ziyade kaliteyi önemsiyor. Ayrıca çevre ve insan hakları konusunda oldukça hassas olduğu gözüken Zülfükarlı, işçi güvenliğini de ön planda tutuyor. İşi ve eşi arasında bir hayat süren Şahin Zülfikarlı, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki kültür kaynaşmasına da  hizmet ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ermenistan Başbakanı ordunun istifa talebiyle karşı karşıya, darbe görüşmeleri
Ermenistan Başbakanı ordunun istifa talebiyle karşı karşıya, darbe görüşmeleri
Türkiye, Ermeni ordusunun Başbakan'ın istifa çağrısını kınadı
Türkiye, Ermeni ordusunun Başbakan'ın istifa çağrısını kınadı