SAÇ EKİMİNDE ÜÇ AŞAMA

SAÇ EKİMİNDE ÜÇ AŞAMA
SAÇ EKİMİNDE ÜÇ AŞAMA Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Saç ekimi operasyonuna karar vermeden önce, yapılması gereken ve incelenmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu detayların doğru bir şekilde analiz edilmesi, hasta beklentisinin karşılanması adına oldukça önemlidir.

İlk aşama; operasyona karar verme ve beklentiye göre doğru doktorun bulunmasıdır. Hasta operasyona karar verdikten sonra, nasıl bir operasyon olacağına dair çeşitli doktorlardan bilgi alması gerekmektedir. Bu bilgi alışverişi doktor ile karşılıklı ve birebir olması, daha iyi bilgi alınmasının önünü açacaktır. İnternet üzerinden ya da telefon ile alınan bilgiler, ortalama bilgi yani ön bilgi olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple hasta ve doktorun karşılıklı bir araya gelip, saç analizinin birebir yapılması en doğru yaklaşım olacaktır.

Yurtdışında ya da şehir dışında ikamet edip muayeneye gelemeyen hastaların çok dikkatli olması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda fotoğraflar, doktorun istediği açılardan çekilip gönderilmesi gerekmektedir. Bu fotoğraflardan ve hastanın verdiği bilgilere göre, doktor ortalama bir ön bilgi vermektedir. Hasta bu bilgiler ışığında operasyona karar vermemeli, en son güvendiği doktora gidip operasyon öncesi birebir saç muayenesini yaptırması gereklidir. Bunun için en uygun saç ekim merkezi kliniğine giderek, ücretsiz saç analizi yaptırabilirsiniz. Bu aşamadan sonra operasyona karar verilmelidir.

İkinci aşama; operasyonun gerçekleştirilmesidir. Bu aşamada, saç ekimi öncesi saç analizi muayenesi ile yapılan planlamanın doğru şekilde işlemesi sağlanmalıdır. Hastanın belirlenen verici donör bölgelerinden kökler çıkartılır ve kel olan bölgeye ekim işlemi gerçekleştirilir. Kolay görünen bu işlem, oldukça fazla detayları içinde barındırmaktadır. Bu sebeple yapılan planlamanın doğru işlediğinden emin olunmalıdır.

Üçüncü aşama; saç ekimi sonrası yapılması ve dikkat edilmesi gerekenlerdir. Bu aşamada operasyon sonrası, operasyonun durumuna göre değişiklik gösteren bazı kurallar hastaya anlatılır ve bu kurallara eksiksiz uyulması beklenir.

Saç ekimi sonrası uyulması gereken kurallar, günlük hayatı etkiler mi?

Operasyon sonrası 1 ila 2 gün kurallara uymak, günlük hayatı olumsuz etkileyebilmektedir. Hastanın dinlenmesi ve ekim yapılan alanın korunmasına yönelik gece yatış pozisyonu, biraz sıkıntılı olabilmektedir. Bunun dışında önerilen saç bakımları ve yapılması gerekenler günlük hayat akışını etkilememektedir. Hastanın yaptığı işlere göre işe dönüş zamanları operasyondan önce belirlenmektedir. Saç ekimi fiyatları ile ilgili bilgi edinmek için konusunda uzman bir hekimden bilgi almak çok daha doğru olacaktır.

Son olarak saç ekim operasyonu çok önem arz etmektedir. Hastane, klinik, doktor seçimlerinde çok dikkat etmek, kurumun veya doktorun bu konudaki bilgisini doğru araştırmak, daha önce saç ektirmiş olan hastalardan bizzat bilgi edinmeniz, sağlığınız açısından en doğru davranış biçimi olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
beylikdüzü escort