Saç ekim nedir?

Saç ekim nedir?

Saç ekim nedir?
Saç ekim nedir? Admin
Bu içerik 672 kez okundu.

 

İnsanlık tarihi boyunca erkeklerin karşı karşıya kaldıkları en büyük sıkıntılardan birisi saç dökülmesidir. Özellikle "erkek tipi dökülme" olarak da ifade edebileceğimiz "genetik saç dökülmesi" kalıcı kellikle sonuçlandığından dolayı insanların çeşitli sıkıntılar yaşayabilmesi muhtemeldir.

Günümüzde elde ettiğimiz teknolojik alternatifler göz önünde bulundurulduğunda, asırlardır sorun olarak ortaya çıkmış olan saç dökülmelerine tamamen kalıcı bir şekilde çözüm bulunabilmektedir. Özellikle saç ekimi konusunda yaşanan gelişmeler ve aynı zamanda bu konuyla ilgili yapılabilen birbirinden farklı ekim yöntemleri sayesinde bu sorunla karşı karşıya kalan herkes için kesin ve kalıcı bir çözüm ortaya çıkmaktadır.

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi, aynı zamanda "saç nakli" olarak da ifade edilebilecek bir yöntemdir. Saç ekimi, kalıcı saç dökülmesi yaşayan insanların başvurduğu bir yöntemdir. Bu yöntem sırasında kişinin kendisinden alınan saç kökleri kullanılarak kellik yaşanan bölgeye nakil işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlemle birlikte kişinin yaşamış olduğu kalıcı kellik sorunu tamamen ortadan kalkmakta ve kişiye yeni bir görünüm sağlamaktadır.

Saç naklinde kullanılan saç kökleri, yine nakil yapılacak kişinin sakal, göğüs, bacak, kol ve hatta genital bölge gibi farklı alanlardan temin edilmektedir. Nakil yapılan saç kökleri kişinin kendisinden alındığından dolayı herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması sağlanmakla birlikte aynı zamanda operasyonun da başarılı bir şekilde sonuçlandırılması sağlanmış olacaktır.

Psikolojik olarak da rahatlama sağlanacak

Teknolojik çalışmalar göz önünde bulundurulduğunda, saç ekimi için kullanılan yöntemler sayesinde çok kısa bir süre içerisinde kişinin günlük hayatına geri dönmesi sağlanmaktadır. Bu sayede hem kişi, sosyal anlamda zarar görmemiş olması sağlanacak hem de çok kısa bir süre içerisinde iyileşmesi sağlanmış olacaktır.

Saç ekiminin sadece dış görünüş ile alakalı yapılan bir çalışma olduğu düşünülmemelidir. Kalıcı kellik yaşayan insanların en büyük sorunlarından birisi de psikolojik olmaktadır. Özellikle dış görünümünden rahatsız olan kişilerin yapılacak saç ekim işleminin ardından daha özgüvenli bir şekilde davranmaya başladığı bilinmektedir. Bu sayede insanların toplum içerisinde daha rahat davranabilmekte ve sosyalleşme anlamında daha aktif bir pozisyona geçmesi sağlanmaktadır.

Kaynak: Saç Ekim Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere