Rusya Dışişleri: Azerbaycan'a karşı anlaşılmaz bir karar verildi

Rusya Dışişleri: Azerbaycan'a karşı anlaşılmaz bir karar verildi
Rusya Dışişleri: Azerbaycan'a karşı anlaşılmaz bir karar verildi Admin
Bu içerik 11 kez okundu.
"AGİT'in DTİHB-in bu kararı bu yapının siyasi taahhütlü olmasını bir daha göstermektedir". Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Bürosu (DTİHB) Azerbaycan'daki parlamento seçimlerine gözlemci göndermekten imtina etmesi çok şaşırtıcı oldu. Guncel-Haber.Com, haber verir ki, bu konuda TASS-a verdiği röportajda Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın Ümumavropa İşbirliği Bölümü Müdürü, bu ülkenin AGİT eski daimi temsilcisi Andrey Kelin bildirdi. "Şimdiye kadar hep görüşmeler yaptı çözüm bulmak olurdu. Genel olarak, DTİHB-le ilgili durum, oldukça şaşırtıcıdır. Örneğin, Almanya'daki seçimlere toplam iki uzman gönderirler. Gürcistan'daki seçimlere ise 600 civarında gözlemci seferber ediyor. Belarusdakı seçimlerde de aynı şey olur. Azerbaycan'daki seçimlere ilişkin ise genelde, skandal yaşandı. DTİHB yönetimi oraya ölçüye uymayan sayıda gözlemci gönderme arzusunu ifade etti. Azerbaycan dedi: "Yok, biz daha sınırlı misyon kabul etmek isterdik '', - Kelin kaydetti. Böyle durum daha önce de olmuştu. Burada yeni bir şey yok. Birçok ülkeler diyor ki, onlara gözlemcilerin 1000 kişilik desteleri gerekir. Sırf, hataları ortaya çıkarmaları. Bu, sıradan bir iştir. Bu, sıradan bir iştir. Azerbaycan da öyle bunu dedi: "Yok, gelin anlaşalım". Ve birden neye görese DTİHB yönetimi tamamen muğlak karar verip genellikle, gözlemci göndərməyəcəyini ilan etti "- diye Rusyalı diplomat söyledi. Onun sözlerine göre, "DTİHB-in bu kararı bu yapının siyasi taahhütlü olmasını bir daha göstermektedir. Üstelik DTİHB-in seçim standartlarının kendisi de "altın" değil, bu standartlar tamamen kendiliğinden bozulur. Oysa, Batı'dan tutmuş Doğu'ya kadar bütün ülkelere karşı aynı gözlem standardı ve net kurallar olmalıdır ", - Kelin dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
beylikdüzü escort