Rusya alışveriş merkezi yangında en az 53 kişi öldü

Rusya'nın Acil Durumlar Bakanlığı 26 Mart'ta yaptığı açıklamada, Sibirya şehri Kemerovo'daki bir alışveriş merkezinde bir yangınla en az 53 kişinin öldürüldüğünü söyledi.

Rusya alışveriş merkezi yangında en az 53 kişi öldü
Rusya alışveriş merkezi yangında en az 53 kişi öldü Admin
Bu içerik 77 kez okundu.

 

Sovyetler Birliği'nin sona ermesinden bu yana Rusya'daki en ölümcül olanlardan biri olan yangın, sinema kompleksinin ve çocukların oyun alanının bulunduğu alışveriş merkezinin üst katlarında süpürüldü.

Rus acil servisleri, 25 Mart öğleden sonra başlayan yangının söndüğünü, ancak binanın çatılarının çöktüğü için kurtarıcıların üst katlara ulaşmak için mücadele ettiğini söyledi.

Bir düzineden fazla insan hala açıklanmadı. İnsanlar, akrabalarının veya arkadaşlarının haberlerini arayan sosyal medyaya itiraz ettiler ve yetkililer, kayıp aile üyeleri arayışındaki kişilerin sorularıyla ilgilenmek için alışveriş merkezinin yakınındaki bir okulda bir merkez kurdular.

Yangının patlak vermesinden sonra alışveriş merkezinin içinden gelen video görüntüleri, dumanla dolu bir merdiven içindeki bir grup insanın sıkışmış bir yangın çıkış kapısını parçalamaya çalıştığını gösterdi.

Rus devlet müfettişleri, alışveriş merkezi içindeki mağaza sahiplerinin ve kiracılarının da dahil olmak üzere dört kişinin ateşten gözaltına alındığını söyledi.

Büyük suçları işleyen Araştırma Komitesi, alışveriş merkezinin asıl sahibini sorgulamak için getirdiğini söyledi.

 

Rusya Ateş Kemerovo Alışveriş Merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nokia’dan Yeni Çentikli Telefon Modeli; Nokia 7.1
Nokia’dan Yeni Çentikli Telefon Modeli; Nokia 7.1
Doktrin Nedir?
Doktrin Nedir?