Rusya, 11 uzay uydusu başlatıyor 'aksaklık'

Uzay ajansının söylediğine göre Rusya, Vostochny kozmodromundan 1 Şubat tarihinde yeni uzay aracından üçüncü roket kaldırmada 11 uyduyu başarıyla başlattı.

Rusya, 11 uzay uydusu başlatıyor 'aksaklık'
Rusya, 11 uzay uydusu başlatıyor 'aksaklık'   Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ülkenin, 2018 yılının ilk yörüngesel lansmanı, yetkililerin geçtiğimiz Kasım ayında bir dizi uydularla bağlantısını kaybetmesiyle, Rusya doğusundaki kozmodromdan benzer şekilde bir utanç yaşanmasının utanç verici olmasının ardından geldi.

1 Şubat günü erken saatlerde planlanan şekilde kaldıran Soyuz roketi, birincil yükü ve iki ABD ve Almanya piggyback uydusu olmak üzere iki Rus Dünya izleme uydusu taşıdı.

Görev süresince, Fregat üst aşamadaki roket, uyduların gönderilmesi için birkaç yörünge oluşturan karmaşık bir dizi gerçekleştirdi, Roscosmos uzay ajansı.

Uzay ajansı yaptığı açıklamada, "Uçuş programına uygun olarak, Fregat üst aşaması, ana ve yan yüklerin yörüngedeki araçlarına yerleştirildi" dedi.

Açıklamada, hem Soyuz roketi hem de üst basamak "aksaklık olmadan" gerçekleştirildi.

Uzaydan sorumlu başbakan yardımcısı olan Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin, Rusya'nın Kanopus-V toprak izleme uydularıyla temas kurulduğunu söyledi.

"Herkese teşekkürler," diye açıkladı tweeted. Vostochny kozmodromunun ikinci asansörü geçen Kasım ayında Rus yetkililerin lansmanından birkaç saat sonra bir hava uyduyla temasını kaybetmeleri sonucu başarısızlığa uğradı.

kozmodrome Soyuz Rusya Vostochny Dmitry Rogozin uzay uydu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatma     2018-07-22 Allah bellalarini versin elleri kırılsın inşallah
Kamil     2018-06-20 Allah Razı olsun icimdeki kuşku son buldu zararsız kucuk şeyler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Fenerbahçe - Benfica maçının hakemi belli oldu
Fenerbahçe - Benfica maçının hakemi belli oldu
U16 Milli Takımı'nın St. George's Park Turnuvası aday kadrosu açıklandı
U16 Milli Takımı'nın St. George's Park Turnuvası aday kadrosu açıklandı