Rusya, 11 uzay uydusu başlatıyor 'aksaklık'

Uzay ajansının söylediğine göre Rusya, Vostochny kozmodromundan 1 Şubat tarihinde yeni uzay aracından üçüncü roket kaldırmada 11 uyduyu başarıyla başlattı.

Rusya, 11 uzay uydusu başlatıyor 'aksaklık'
Rusya, 11 uzay uydusu başlatıyor 'aksaklık'   Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ülkenin, 2018 yılının ilk yörüngesel lansmanı, yetkililerin geçtiğimiz Kasım ayında bir dizi uydularla bağlantısını kaybetmesiyle, Rusya doğusundaki kozmodromdan benzer şekilde bir utanç yaşanmasının utanç verici olmasının ardından geldi.

1 Şubat günü erken saatlerde planlanan şekilde kaldıran Soyuz roketi, birincil yükü ve iki ABD ve Almanya piggyback uydusu olmak üzere iki Rus Dünya izleme uydusu taşıdı.

Görev süresince, Fregat üst aşamadaki roket, uyduların gönderilmesi için birkaç yörünge oluşturan karmaşık bir dizi gerçekleştirdi, Roscosmos uzay ajansı.

Uzay ajansı yaptığı açıklamada, "Uçuş programına uygun olarak, Fregat üst aşaması, ana ve yan yüklerin yörüngedeki araçlarına yerleştirildi" dedi.

Açıklamada, hem Soyuz roketi hem de üst basamak "aksaklık olmadan" gerçekleştirildi.

Uzaydan sorumlu başbakan yardımcısı olan Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin, Rusya'nın Kanopus-V toprak izleme uydularıyla temas kurulduğunu söyledi.

"Herkese teşekkürler," diye açıkladı tweeted. Vostochny kozmodromunun ikinci asansörü geçen Kasım ayında Rus yetkililerin lansmanından birkaç saat sonra bir hava uyduyla temasını kaybetmeleri sonucu başarısızlığa uğradı.

kozmodrome Soyuz Rusya Vostochny Dmitry Rogozin uzay uydu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor